אקסס בארס – שחרור חסמים

קסס בארס שחרור חסמים 
אנחנו בתקופה שאין אנו מקבלים שום דבר כמובן מאליו ולכן מחפשים תשובות. כך למעשה אנו מודעים יותר לעצמנו ומגיעים למסקנה שישנה איזו שהיא דרך, שניתן לחיות חיים מלאים ומספקים. אמנם החיים רצים מולנו בקצב מסחרר ואנו יכולים לפעול בכמה מישורים יחד במיוחד בעולם של ריצה, תחרות וחיפוש אינסופי.
השאלה הנשאלת היא: "האם ניתן למצוא אי אילו שהן יכולות חדשות אשר תאפשרנה לנו להתמודד עם מציאות חדשה מבלי שניפול לסחררת של המרוץ המטורף בחיי היום יום?" אז ישנן חדשות טובות לעולנו אם נפעל על פי תהליך אנרגטי פשוט הנקרא אקסס בארס שחרור חסמים, אשר נועד להעניק לנו מענה ותשובה לתופעת העולם החדש שנראה לנו כאילו קם על יוצרו. בשנים האחרונות, שיטת אקסס בארס שחרור חסמים, רק התרחבה וקיימים מטופלים רבים, אם אנשים פרטיים ואם בעלי עסקים אשר אמצו שיטת טיפול זו, כדרך להתמודדות עם הלחצים השונים המלווים אותנו ביום,יום אם בעבודה או אם בחיי המשפחה.
השקט הנפשי שלכם- יגיע כבר בטיפול הראשון
אנשים שעוברים את הטיפול הראשון, כבר חשים בשקט הנפשי, הרגיעה במחשבות, שלווה ועוד.
לאחר כמה טיפולים, חוויית הקלילות תחדור לגופכם ומחשבתכם ואז יגיעו הרגשות החיוביים. שיטה זו, למעשה משחררת ממצבי לחץ, תקיעה רגשית וכן תוכלו כבר להכיר בפוטנציאל והיכולות השונים הטמונים בכם. שיטת האקסס בארס, קיימת מעל ל-20 שנה וההמלצה היא לבצע בין 8-10 טיפולים במרווחים של עד שבוע, בין טיפול לטיפול. אנו מרחיבים בעצם את המודעות שלנו ולא מקבלים את הדברים כמובנים מאליהם.
 
שיטת אקסס בארס שחרור חסמים מגיעה אלינו מאוסטרליה הרחוקה והפכה לאחת משיטות הריפוי האנרגטי הפופולאריות בעולם ומשתמשים בה כיום ביותר מ-173 מדינות. טיפול זה, מתבצע באמצעות מגע עדין של 32 נקודות באזור הראש, ללא מאמץ ודי בקלות. תהליך זה, משחרר חסמים שעד כה, לא אפשרו לנו להגשים או ליצור את מה שרצינו. מדובר על ריפוי עמוק ושחרור מרגשות שליליים כלפי עצמנו. ישנן נקודות כגון: שליטה עצמית, מודעות, יצירתיות,חוזק, מיניות, כסף ועוד.
 
כיצד מתבצע הטיפול באקסס בארס?
בראשנו, ישנן 32 נקודות המאחסנות מטען אלקטרו מגנטי שמורכבות מאמונות, דעות ותחומים שונים בחיינו שעצרו אותנו עד כה. המטופל שוכב על מיטת הטיפולים, בלבוש מלא אך יחף,. מה שחשוב שישכב בנוח. המטפל עובר על 32 נקודות ומפעיל אותן, ע"י האנרגיה שלו. הנגיעה בכל אחת מהנקודות מתבצעת תוך מספר דקות. מדובר

בטיפול עדין, מרגיע מבלי לחדור לפרטיות המטופל.
 
אחת מהמטפלות המוכרות שמטפלת בשיטת אקסס בארס שחרור חסמים, הינה תינה הרוניאן כהן אשר את הטיפול היא מתחילה בשיחה בת 5 דקות ולאחר מכן היא פותחת בקלפי מסר במשך 5 דקות נוספות.
הטיפול עצמו מתמשך בין 60 ל 75 דקות. במהלך הטיפול משלבת תינה טיפול ברייקי צ'קרות ולאחר הטיפול היא שוב משוחחת עם המטופל ופותחת שוב קלפי מסר. בסיום כל הטיפול, היא מעניקה חיבוק חם למטופלים שחשים רוגע, שלווה ומודעות חזקה יותר לעצמם.

אורתופדיה בעיות גב ופרקים

צורות רבות של דלקת מפרקים ותנאים סביבתיים הקשורים והמשפיעים על מפרקים, שרירים ו / או עצמות יכולות לגרום לבעיות כמו כאב, נוקשות ונפיחות בגב. בעוד כל חלק של הגב יכול להיות מושפע, הגב התחתון הוא האזור הנפוץ ביותר של דלקת מפרקים כאבי גב, סביר להניח מפני שאזור זה נושא רוב ממשקל הגוף.
ישנם מספר סוגים של דלקת פרקים – ששמם בטרמינולוגיה רפואית הוא spondyloarthropathies (כלומר דלקת מפרקים בעמוד השדרה) – להשפיע על עמוד השדרה בעיקר. אלו כוללים:
• ankylosing spondylitis. spondylitis ספונדיליטיס היא מחלה דלקתית כרונית המשפיעה על עמוד השדרה בעיקר, במיוחד במפרקים ע"כ ליד האגן, ועל מפרקי הירך. Ankylosing הוא מונח כלומר נוקשה או קשה spondylitis אומר דלקות בעמוד השדרה.
Enthesitis (דלקת של המקום שבו הרצועות והשרירים לצרף עצמות) חשבונות עבור הרבה של כאב ונוקשות של ankylosing spondylitis. דלקת בסופו של דבר זה יכול להוביל היתוך המפרקים- המפרק "נדבק" למפרק אחר (שבו הרצועות הסיביות יכולות להפוך לעצם, ולצמיתות גדלים יחד).
מפרקים אחרים גם יכולים לפתח סינוביטיס (דלקת הרירית של המפרק), שכיח יותר במפרקים בגפיים תחתונים.
• דלקת מפרקים תגובתית. דלקת פרקים ריאקטיבית היא צורה כרונית של דלקת פרקים לעתים קרובות המתרחשת בעקבות זיהום של איברי המין, השתן או במערכת העיכול. תכונות של דלקת מפרקים תגובתית כוללות דלקת של מפרקים, עיניים ומבנים בתוך שטחי עיכול או מין ושתן, כגון מעיים, כליות או שלפוחית ​​שתן.
• דלקת מפרקים פסוריאטית. דלקת מפרקים פסוריאטית היא צורה של דלקת מפרקים המלווה את מחלת העור -פסוריאזיס . מחלת העור לעתים קרובות מופיעה לפני דלקת המפרקים; באחוז קטן כאבי הפרקים מתפתחים לפני מחלת העור. עבור כ -20 אחוזים מאנשים עם דלקת מפרקים פסוריאטית, המחלה מערבת את עמוד השדרה. במקרים מסוימים, יתר לחץ יכול לגרום לשתיים או יותר חוליות לגדול יחד, או נתיך, גרימת נוקשות.
 לנוער Spondylarthropathy. נקרא גם spondyloarthritis לנוער-onset (דלקת מפרקים בעמוד השדרה), מונח זה משמש לתיאור spondylarthropathies שמתחילים לפני גיל 16. בנוסף המשפיעים על עמוד השדרה, הם עלולים לגרום כאב ודלקת במפרקים של האגן, הירכיים, הקרסוליים והברכיים. הם יכולים גם להשפיע על איברים אחרים בגוף כמו העיניים, העור והמעיים.
• דלקת מפרקים Enteropathic. זוהי צורה של דלקת מפרקים המתרחשת אצל כ -5 אחוזים מהאנשים עם מחלות מעי דלקתיות, הכולל קוליטיס כיבית ומחלת קרוהן. זה נפוץ ומשפיע על מפרקי ע"כ, גרימת כאבים בגב תחתון.
צורות אחרות של דלקת מפרקים  נלווים אשר יכול להשפיע על הגב כוללות:
• אוסטאוארטריטיס. הצורה הנפוצה ביותר של דלקת פרקים של הגב, דלקת מפרקים ניוונית היא מחלה כרונית המאופיינת על ידי התמוטטות של הסחוס המרפד את קצות העצמות שם הם פוגשים את המפרקים. בעמוד השדרה, התמוטטות זו מתרחשת בסחוס של המפרקים וכאשר החוליות נפגשות הן גורמות לכאבים חזקים. כתוצאה מכך, התנועה של עצמות יכול לגרום לגירוי, נזק נוסף הגורם לכאבים ולחץ במפרקים הוא נקרא דורבנת. דורבנות אלה יכולים ללחוץ על העצבים, וזה גורם לכאב. היווצרות עצם חדשה יכולה גם להוביל להצרה של תעלת השדרה, המכונית היצרות של עמוד שדרה.
• דלקת מפרקים שגרונית. דלקת פרקים שגרונית היא מחלה דלקתית כרונית של הפרקים והיא מתרחשת כאשר המערכת החיסונית של הגוף – אשר בדרך כלל מגנה עלינו מפני זיהום – בטעות תוקפת את synovium, את הקרום הדק קווי של המפרקים.  דלקת מפרקים שגרונית שכיחה בהשפעתה בעיקר על על הירכיים, ברכיים, ידיים, פרקי הידיים, הרגליים, המרפקים והקרסוליים, זה יכול להשפיע גם על המפרקים בעמוד השדרה, גרימת כאב, ובמקרים חמורים, הרס המפרקים. הדבר עשוי לאפשר לחוליה העליונה להחליק קדימה על גבי החוליה הנמוכה, מצב הנקרא ספונדילוליזתזיס. החוליה שהחליקה עשויה להפעיל לחץ על חוט השדרה ו / או שורשי העצבים היוצאים מעמוד השדרה.
• שגדון. שגדון היא צורה של דלקת מפרקים המתרחשת כאשר חומצה שתן עודפת, תוצר פסולת גופני במחזור הדם, יוצרת גבישים של המינרל urate גלוטמט, והגיבישים הם דמוי מחט והם כמובן פוגעים ברקמות של הגוף, כולל המפרקים. עבור אנשים רבים, התסמין הראשון של גאוט הוא כאבים מייסרים ונפיחות בבוהן – לעתים קרובות בעקבות טראומה, כגון מחלה או פציעה. התקפים לאחר מכן עלולים להתרחש לסירוגין במפרקים אחרים, בעיקר אלה של כף הרגל והברך. גאוט יכול להשפיע, כמו כן,על עמוד השדרה, תוך גרימת כאבים קיצוניים, חוסר תחושה ונימול. זה יכול להביא לטעות באבחון ולבלבול עם דלקת בעמוד השדרה.
• דלקת מפרקים זיהומיות. נקרא גם דלקת מפרקים וראליות, דלקת מפרקים זיהומיות מתייחסות למפרקים אשר נחשפו לזיהום ולחיידקים. זה יכול להתרחש במפרקי ההיבט של עמוד שדרה. דלקת פרקים זיהומיות נגרמת בדרך כלל על ידי חיידקים המתפשטים דרך מחזור הדם למפרק. לפעמים היא נגרמת על ידי וירוסים או פטריות.
• rheumatica Polymyalgia. הפרעה דלקתית שגורמת כאבי שרירים נרחבים וקשיחות, rheumatica polymyalgia בעיקר משפיעה על הצוואר, כתפיים, זרועות, גב תחתון, ירכיים ומותן. המחלה בדרך כלל מגיעה פתאום ונרפאת מעצמה בתוך שנה או שנתיים.
• פיברומיאלגיה. תנאים הקשורות דלקת פרקים, פיברומיאלגיה היא תסמונת כרונית, כאבי שרירים נרחבים ועייפות, אשר יכול להיות מתישה. הגב התחתון הוא אתר שכיח של כאבי פיברומיאלגיה. הגורם הנפשי מאוד משפיע על המצב של החולה.
• אוסטאופורוזיס. אוסטאופורוזיס הוא מצב שבו העצמות מאבדות כל כך הרבה מסה שהם הופכות לפריכות ונוטות להישבר עם כל טראומה קלה. הגורמים, הם הזדקנות, חוסר פעילות גופנית, דיאטה דלת סידן או שימוש בתרופות סטרואידים, בעיקר משפיע על עמוד השדרה. כאשר זה קורה בעמוד השדרה, החוליה הופכת במראה פנימי שלה דומה לספוג, בעלת משטח מחורר ושביר. החוליות שנחלשו יכולות לשבור – פציעה הנקראת שבר דחיסה – חולים אלה עלולים לאבד את גובהם. ברוב המקרים, שברי דחיסה, הם כואבים. במקרים מסוימים, כאב הגב המתקבל הוא חמור. בדרך כלל, הכאב עובר בתוך מספר שבועות, אבל עבור אנשים מסוימים, זה כאב המחזיק מעמד לאורך זמן.
 היצרות של עמוד השדרה. פשוטו כמשמעו, היצרות של עמוד השדרה יכולה להתרחש כאשר שינויים  ודלקת פרקים לוחצות על החוליות וגורמות לעיבוי של הרצועות. זה יכול להתרחש עם דלקת מפרקים ניוונית או ankylosing spondylitis. אם לחץ יתר משמעותי מתרחש, זה יכול לגרום לעמוד השדרה להצטמצם עד כדי כך שזה גורם למעיכה של העצבים הנמצאים לאורכו. בגלל העצבים המושפעים פונקציות רבות של הגוף נפגעות, המצב עלול לגרום לבעיות מגוונות בחלק התחתון של הגוף, כוללים כאבי גב, כאב או חוסר תחושה ברגליים, עצירות או בריחת שתן.
• מחלת פאג'ט של העצם. מחלת פאג'ט היא מחלה כרונית בה פירוט יתר והיווצרות של עצם גורמים לעצמות להיות מוגדלות, מעוותות וחלשות. המחלה בדרך כלל אינו משפיע על השלד כולו, אלא רק על אחד או כמה עצמות. החוליות הן בין העצמות הפגיעות ביותר המושפעות על ידי מחלת פאג'ט.
• נשית. זוהי דלקת של גיד הנשה. העצב הגדול ביותר בגוף האדם, עצב הנשית שיוצא מהחלק התחתון של חוט השדרה, דרך הישבן ומטה האחורי של הרגל עד כף הרגל. הסיבות השכיחות ביותר של סכיאטיקה כוללות דחיסה של העצב שבו עיוות בעמוד השדרה על ידי פריצת דיסק, או קרע של אחד המבנים המרפדים את החוליות בעמוד השדרה. סכיאטיקה תורגש כשכאב חד או שריפה שמקרינה מהמותן. היא עשויה גם להיות מלווה בכאב בגב תחתון.
• עקמת. במקום להמתח ישר במרכז הגב, עמוד שדרה, הוא בעל פיתולי עקמת לצד אחד. עקמת ניתן לסווג נכון (כלומר זה קשור להתפתחות לא תקינה של עמוד השדרה) או תפקודית (כלומר הגורם לה אינו קשור ישירות לעמוד השדרה). עקמת פונקציונלית עלולה להתרחש כאשר פער באורך רגל גורם להטיית האגן לצד אחד כדי לפצות על כך. סיבת הופעת העקמת לא ידועה לרפואה, אם כי רופאים חושדים כי הוא עשוי להיות התוצאה של צמיחה בלתי מאוזנת בילדות ותורשה,

 

קליניקת GODELMAN הפעילה כבר מעל ל -22 שנה מנהל הקליניקה ודוקטור  שמעון גודלמן N.D נותנת את הטיפולים האולטימטיביים ביותר לטיפול הבעיה כגון: טיפולי פרקים, טיפולי פגיעות ספורט, טיפולי עיסוי תינוקות טיפול בכאב גב כרוני, טיפול בכאב גב במצב אקוטי, חבישת קנזיוטייפ, טיפול דיקור סיני, טיפולים נירולוגיים (CVA,מיגרנה, ניורופתיה), טיפולי הרזיה, טיפוליי המסת צלוליט והצרת היקפים.

המרפאה ממוקמת בבניין משרדים באזור המרכזי של העיר אשדוד.

הבניין כולל גישה נוחה לנכים, חנייה ללא תשלום, מעלית

פיברומיאלגיה – מחלת המאה ה-21

מחלת הפיברומיאלגיה נחשבת לקשה מאוד והאבחון שלה נחשב למסובך ולא נעים. התסמינים העיקריים של המחלה הם עייפות כרונית, כאבים קשים ברקמות המחברות בין השרירים, פגיעה בזיכרון ואף דכדוך ומצב נפשי ירוד. נכון להיום, הגורמים למחלה אינם ברורים ולכן עדיין אין תרופה או טיפול המסוגלים לרפא את המחלה לחלוטין. אך בניגוד לעבר, כיום ישנן דרכים חדישות המאפשרות להתמודד טוב יותר ואף לסייע לשיכוך הכאבים. הטיפולים הללו אינם כואבים והם כוללים פעילות אירובית בסביבת המים נטולת המשקל. פעילות זו מקלה על מתיחת השרירים ומונעת מצבים של כיווץ לא רצוני הנגרם כתוצאה מן המחלה.

מדוע טיפול במים מסייע לפיברומיאלגיה?

שרון בר – הגיל השלישי

שרון בר – הגיל השלישי

לפני שנים בודדות התקשרה אלי אישה בת 50 לערך, נשמעה מאוד נחמדה והתחילה לספר על אימה בת ה 70 + ואמרה שהיא חושבת שכדאי שנפגש. לפגישה היא הגיעה עם אימה, אישה מקסימה וחייכנית שניכר עליה המעמסה הלא פשוטה של החיים. אותה אמא, נקרא לה רבקה, חששה להגיע למפגשים לבד, הסבירה שאין צורך לדעתה, היא עברה את השואה אז היא אסירת תודה על כל מה שהיא מקבלת ובכל זאת השתכנעה להגיע לפגישה אחת בודדת איתי לבד ומאז הכל היסטוריה.
ההסתכלות שאני מלמדת להתמודד עם החיים, עם מצבים חדשים, שינוי סטטוס, השינוי לדיור מוגן או השינוי בצרכים בבית, הבדידות, הילדים והנכדים שממשיכים בחייהם, ההתרחקות מבני המשפחה, הצרכים השונים בגיל השלישי, הכרות של אנשים חדשים, זוגיות חדשה שמתפתחת וכמובן עם התמודדויות משנים קודמות. המקום של ההקשבה, ההכלה, הידיעה שיש אל מי להגיע פעם בשבוע באופן קבוע להשמיע את הרהורי ליבך, רזי נפשך ולדעת שתמיד יש את מי לשתף בכל מצב רוח אם זה בשמחה ובעצב.

המקום החשוב של הנפש לפרוח

כאבי גב

כאבי גב תופע שכיחה מאוד והסיבה הנפוצה ביותר להיעדרות מהעבודה. 8 מתוך 10 אנשים סובלים מכאבי גב בצורה זו או אחרת. לרוב האנשים יהיה כאב גב בשלב כולשהו במהלך חייהם.הסיבות הנפוצות לכאבי גב נובעות מיציבה לקויי, נעליים בלתי מתאימות, ליקויים בחוזק השריר, תנוחה לא נכונה, עודף או חוסר פעילות גופנית, התנוונות הדיסקיים הבין חולייתיים, דלקות במפרקים, השמנה והריון.

הינה סקירה על כמה סוגי תרופות וטיפולים להקלה בכאבי גב:

דיקור במחטים –

במחקרים שנעשו בשנת 2008 בארה\"ב נמצאו ראיות חזקות שהדיקור מקל באופן משמעותי על כאבי גב אחרי ניתוח

הסינים משתמשים באופן קבוע בדיקור לטיפול בכאבי גב. אז אייך זה עובד?

הכאב הוא תוצאה של אנרגיה חסומה מצטברת. אותה אנרגיה הזורמת בערוצים מיוחדים המכונים מרידיאניים ודומים למערכת נהרות ונחלים הזורמים על פני כדה\"א. כשיש חסימה באחד מערוצי האנרגיה נקבל בצד אחד עודף ובצד השני חוסר.בדומה למערכת נהרות בטבע. מצב חסימה זה מעורר את מערכת העצבים ומתריע על בעיה בגוף. כאשר מחטי הדיקור נכנסות לגוף לאורך המסלול האנרגתי, הן עשויות לשחרר את החסימה האנרגתית שנוצרה ואת האופיואידים לשיכוך כאבים טיבעי.הדיקור שולח אותות למערכת העצבים הסימפתטית ונוירוכימיקליים משתחררים למחזור הדם. נוירוכימיקליים והורמוניים שונים המאזנים את המערכת שנמצאת במצוקה ומביאים להקלה בכאב ובתסמינים.

שיטה נוספת העיסויי הרפואי –
עיסויי יועיל לכאבי גב אם הוא מתבצע ביד מקצועית. ביקר לכאבי גב כרוניים וכלליים. העיסויי משחרר דלקות וחסימות שונות באיזור הכואב. העיסויי עשויי להקל גם על חרדות ודיכאון המתלווים לעיתים לכאבי הגב. העיסוי הינו השיטה העתיקה ביותר והטיבעית ביותר לטיפול בכאבי גב. אין אדם שלא הרגיש צורך במגע או בנגיעה באזור הגב הכואב.ע\"י לישה, שיפשוף ומניפולציות שרירים ורקמות -מקדמים את תהליך הריפוי וההרפיה של השרירים.
העיסויי מסכל את האותות החשמליים המודיעים על כאב למוח. ומעורר את המוח לשחרר חומרים משככי כאב טיבעיים.

טיפולי TENS –
שיטה נוספת להקלה בכאבים וטיפול בדלקת , שבה נעשה שימוש במכשיר קטן המעביר זרמים חשמליים בצורת אימפולסיים עדינים דרך השרירים. ומאיץ את הריפוי תוך עירור היצור של אנדרופינים שהם כאמור משככי כאב טיבעיים.
הטיפול מתבצע ע\"י חיבור המטופל למדבקות מיוחדות המחוברות למכשיר דמוי טרנזיסטור קטן. השולח אימפולסיים חשמליים

לגב שלך הפעימה החשמלית העדינה מעוררת את ייצור האנדרופינים ומונעת את אותות הכאב המובלים מהאזור הפגוע למוח שלך.

שיטה טובה נוספת – מכשיר TERRAQUANT

מכשיר המאגד בתוכו מספר מקורות שונים של אנרגיה כגון לייזר עדין ואיפרא אדום. הממוקדים לנקודה אחת. ( פרטתי על המכשיר בשיטות ריפוי בדף הבית) שילוב האנרגיות מפחית את הדלקת ומעודד שיפור בזרימת הדם ובחמן לאיזור הפגוע. כמו כן מזרזים את ההחלמה.

MSM –
טיפול נוסף יעיל – מתיל סולפוניל מתאן או בקיצור MSM.

בלקיחה דרך הפה 3000 – 8000 מי"ג ליום בכמה מנות קטנות. ( הקטינו את המינון אם מופיע שילשול)
הMSM הוא חומר טיבעי נוגד כאבים ודלקות ומשחרר שרירים תפוסים.

סידן ומגנזיום –
מינרלים חיוניים הפועלים בתוך השרירים ומרפים שרירים מכווצים.

הומאופתיה –
קימות מספר תרופות הומאופתיות המקלות על כאבי גב. יש צורך בהומאופת מקצועי כדי לבחור את התרופה המתאימה

אף על פי מצאתי לנכון לפרט כמה מן התרופות. לטיפול בכאבי גב אקוטיים יש לקחת 4 פעמים ביום את התרופה שבחרתם. בדילול של 30C . לטיפול בכאב גב כרוני ועקשני יש לקחת את התרופה פעמיים ביום בלבד ולמשך לא יותר משבועיים. בדקו אם יש שיפור במצב – והפסיקו את התרופה מייד כשיש שיפור
רופותה –
AESCULUS – מתאימה לכאבי גב תחתון המחריפים בעת ישיבה. בדרך כלל הכאב מקרין לברך.
ARNICA – לכאבי גב המרגישים כמו חבלה. או לכאבי גב כתוצאה מחבלה. הגב מרגיש פגוע ורגיש. ויש קושי בהליכה.
BRYONIA- לכאבים ונוקשות בגב המחריפים בתנועה ובמזג אויר קר או יבש. התחושה משתפרת בעיסויי.
CAL-CAR – לחולשה וכאבים כרוניים בעיקר בעודף משקל. החמרה בקור ובלחות.
CIMICIFUGA – להפגת כאבים ונוקשות בצוואר ובגב. לסוג כאס שמשתפר בחום. טוב גם לכאבי גם בעת ווסת.
RUTA-GRA – לכאבי גב תחתון וצוואר כתוצאה ממתח.
RHUS-TOX – לגב תחתון נוקשה. לכאבים בזמן אויר קר. ובמאמץ יתר של השריר.
MAG-PHOS – לכאבי גב כלליים המשתפרים בחום.

מניפולציות ומתיחות שונות – –
שיטה נוספת להקלה וטיפול בדלקות וכאבי גב. המתבססת על הצורך להניע ולזעזע את השלד ושרירים ובכך לשחרר את הכאב או השריר התפוס והנוקשה. התנועה, המניפולציה והמתיחה יעשו בהתאם למצב המטופל תוך רגישות ועירנות לגוף הכואב. בשיטה זו משתמשים גם פיזיותרפיסטים.

שימוש בכוסות רוח –
מתאים לסוג מסויים של כאבי גב. בדרל כלל לכבאי גב שמקורם ברוח קרה שחדרה לגוף לפי הגישה הסינית. או בכאב שמקורו ב "עודף". הווקום שנוצר מתחת לכוס המונחת על הגב מושך אליו את המוטיבים השליליים . לפי הרפואה הסינית – מוטיב קור ורוח שהאדם נחשף אליהם מבלי יכולת להתגונן מצטברים ברקמות באופן אנרגתי וגורמים לחסימה בערוצי האנרגיה. הווקום שנוצר בכוס מאזן את המצב הזה.

מריחות משחות שמני מרפא וארומתרפיה –
צמחים כגון פלפלת, קמפור, לוונדר, קמומיל,מנטול, ואקליפטוס.

בעלי יכולת לשכך כאבים להמריץ דם ולטפל בדלקות. וגם בשרירים תפוסים כתוצאה ממאמץ גופני או אחרי פעילות גופנית קשה.

ולסיכום –
שילוב בין מגוון שיטות עתיקות לצד מודרניות אך כולם בתחום הרפואה המשלימה והטיבעית לגוף – יביא להחלמה והקלה בכאבי הגב.

חשוב להקפיד להגיע לטיפולים באופן סדיר כמו שניקבע ע"H איש מקצוע על מנת למנוע הישנות הבעיה.