צוות סי וי פול מציג – כתיבת קורות חיים.

 

אנחנו יודעים את זה וכל מחפש עבודה יודע את זה – כתיבת קורות חיים היא משימה לא פשוטה כלל. לא רק שלכתוב קורות חיים זה לא קל, גם חשוב להבין את משמעות קורות החיים וכמה חשוב לכתוב אותם נכון.

דרך קורות החיים שלכם אמור המעסיק להבין מי אתם, מה עשיתם, מה למדתם, לאן פניכם מועדות, כמה אתם שווים, אם כדאי לזמן אתכם לראיון עבודה והכי חשוב – למה כדאי לו לקבל דווקא אתכם לעבודה. לכן, צוות סי וי פול מדגיש, התובנה הראשונה שצריכה להיות לכם כשזה קשור לכתיבת קו"ח היא שחייבים להשקיע!

אל תכתבו את קורות החיים כלאחר יד. השקיעו בהם זמן, מחשבה ותשומת לב. וודאו היטב שאתם משווקים את עצמכם מצד אחד אבל לא מרעיפים על עצמכם מחמאות מוגזמות בתוך קורות החיים. וודאו שאתם מדגישים את היתרונות שלכם ואת הדברים הטובים שעשיתם. במידה והייתם חיילים, סטודנטים או עובדים מצטיינים ציינו זאת על גבי קורות החיים שלכם.

יודעים שפות נוספות מלבד עברית? מכירים תוכנות מחשב? בעלי רכב? בעלי רישיון נהיגה? מהניסיון שלנו ב- סי וי פול,  אלו יתרונות שלעיתים מחפשי העבודה לא רושמים בקורות החיים שלהם כי הם אפילו לא יודעים שמדובר ביתרונותרשמו את היתרונות שלכם! חבל, יש מעסיקים שהנתונים האלו חשובים להם לא פחות אם לא יותר ופרטים אלו יכולים להבליט את קורות החיים שלכם מול קורות חיים של מועמדים אחרים.

חשוב לשמור על אמינות המידע שאתם רושמים בקורות החיים. מעסיקים שמגייסים הרבה עובדים רואים המון קורות חיים ולכן הם כבר יודעים לזהות שקרים או סילופים בקורות החיים. אל תאדירו את עצמכם ברמה שהופכת לסילוף. כתבו רק את האמת ואל תגזימו בתיאור עברכם או בתיאור המשרות שבהם עבדתם בעבר.

נוסף על הפרטים ה"יבשים" עליכם, כמו העבודות שעברתם והלימודים שלמדתם, צוות סי וי פול ממליץ להוסיף גם מעט הערות  בנימה אישית, שמפרטים מעט על האופי שלהם ועל הגישה שלכם בעבודה. דוגמת "אני חרוץ", "עצמאי" או "מוכן לעבודה קשה", תתפלאו כמה מעסיקים מתרשמים מהערות כאלה.

 

 בהצלחה

דניאל ביטון, צוות סי וי פול גיוס עובדים.

www.cvpool.co.il

 

נכתב בלשון זכר אך מכוון לשתי המינים.

סי וי פול מציגים – מה לא כדאי לקחת לראיון עבודה?

ישנם דברים מסוימים שפשוט לא כדאי לקחת לראיון עבודה.

בהמשך למאמר הקודם שלנו בנושא דברים שכדאי לקחת לראיון עבודה, צוות סי וי פול מציג בפניכם את הדברים שלא כדאי לקחת אתכם לראיון, דברים שיבלבלו אתכם, יסיטו אתכם ויגבירו את הלחץ.

עם כל האהבה, את המשפחה ואת החברים שלכם אל תביאו לראיון עבודה. כשמועמד מגיע לראיון עבודה עם אדם נוסף, הרושם שהוא יוצר הוא בעייתי. כאילו הוא לא יכול להסתדר לבד או כאילו הוא מגיע לראיון "על הדרך". אם אין ברירה והגעתם עם אדם נוסף, נסו שלא יכנסו אתכם לחדר ההמתנה, וודאי שלא לראיון העבודה. צוות סי וי פול מוסיף שמלבד הרושם שזה יוצר, במהלך ראיון העבודה המועמד לא יכול שלא לחשוב על ההמתנה של החבר / הבעל / הילד בחוץ, מה שפוגע בריכוז ומעלה את מפלס הלחץ.

החדר שבו אתם ממתינים לראיון העבודה הוא לא בית קפה, לא חדר אוכל ובטח שלא המטבח שלכם בבית. תאכלו לפני, תגיעו אחרי שאכלתם ואל תשלפו סנדוויץ' בחדר ההמתנה. אל תביאו אוכל לראיון העבודה. אם כבר הגעתם עם שקיות אוכל, השתדלו להשאיר אותם בחוץ או אצל פקידת הקבלה, אל תכניסו אותם לראיון.

אל תביאו עיתון או ספר. חשוב לזכור שמועמד שמגיע לראיון עבודה נבחן כבר בהגיעו ובמהלך ההמתנה לראיון. מועמד שיושב וקורא פשוט לא נראה רציני. לעומת זאת, מהניסיון שלנו ב- סי וי פול, מועמדים שנראים מוכנים, מפוקסים ודרוכים, בדרך כלל צולחים את ראיון העבודה בצורה טובה בהרבה. קריאה של ספר או עיתון "שואבת" את המועמד לעולם תוכן אחר ומוציאה אותו מהפוקוס.

צוות סי וי פול מדגיש – כל מה שהטריד אתכם במהלך היום  צריך להישאר מחוץ לראיון העבודה. אל תביאו אתכם את הצרות מהחיים הפרטיים שלכם לתוך ראיון העבודה. נכון, כולנו בני אדם ולכולנו יש צרות, אבל כשאתם נכנסים לראיון עבודה פשוט תשאירו אותם בחוץ. חשוב מאוד לבוא מרוכזים ומפוקסים וכשמטריד אתכם משהו במהלך ראיון העבודה זה עלול לפגוע בפוקוס שלכם. בראיונות עבודה שביצעתי ב – סי וי פול נתקלתי גם במקרים שמועמדים סיפרו לי את הצרות שלהם. בכנות, שמחתי על הפתיחות והכנות. עם זאת, מועמד שמגיע לראיון עבודה צריך להבין שהמראיין פוגש כמה מועמדים באותו היום, רואה כל אחד מהם לזמן קצר שבו כל מועמד צריך להציג המיטב שבו.

לסיכום, כולנו בני אדם וכל מראיין זוכר את זה, אבל בראיון עבודה מועמדים נבחנים ולכן צריכים להיות בשיא היכולת שלהם. כל דבר שעלול לפגוע בתדמית, בביטחון, במקצועיות או בריכוז – פשוט צריך להישאר בחוץ.
בהצלחה, צוות סי וי פול גיוס עובדים.
• נכתב בלשון זכר אך מכוון לשתי המינים.

על מנת להקל על מחפשי העבודה בראיונות עבודה, צוות סי וי פול אסף מספר עצות לדברים שכדאי לקחת לראיון עבודה

סי וי פול מציגים-מה חשוב לקחת לראיון עבודה?

ראיון עבודה זה עניין מלחיץ שחשוב להגיע אליו מוכנים. מה שיכול לעזור להתמודדות עם הלחץ הוא ההכנה המוקדמת אליו.
צוות סי וי פול אסף עבורכם מספר דברים שחשוב לקחת לראיון עבודה:

קורות חיים – תמיד כדאי להביא עמכם עותק נוסף של קורות החיים שלכם. לעיתים ברשות החברה שאליה תגיעו קורות חיים לא מעודכנים והם עלולים לפספס עבודות נוספות רלוונטיות בהם עבדתם. נוסף על כך, מניסיוננו ב- סי וי פול, לעיתים המראיין מתבלבל בין קורות החיים של המועמדים או שקורות החיים "נעלמים" לו. במצב כזה, מועמד שמגיע לראיון ויכול לשלוף עותק (חשוב שהעותק יראה טוב ולא יהיה מעוך וזרוק בתיק זמן ארוך) יוצר רושם ראשוני טוב אצל המראיין.

כתובת מדויקת – למרות שהיום כבר ניתן למצוא כמעט כל דבר בטלפונים החכמים קחו לעצמכם מקדם בטחון ותרשמו את הכתובת המדויקת של המקום אליו אתם מגיעים. מהניסיון שלנו ב- סי וי פול, אנשים שהסתבכו בדרך והגיעו באיחור לראיון העבודה הגיעו לחוצים בהרבה ונינוחים הרבה פחות, מה שפגע בראיון העבודה שלהם משמעותית. נסו למנוע ככל הניתן מסיטואציה בה תאחרו לראיון העבודה, מה שיפגע משמעותית בסיכוי להתקבל למשרה.

שם החברה והמראיין אליו תגיעו – חשוב לדעת לאיזה חברה אתם מגיעים ומה בדיוק הם עושים. בעידן גוגל לוקח כמה דקות לבדוק את הפרטים האלו וכשתכירו את החברה תוכלו לענות תשובות מתאימות וממוקדות יותר לשאלות שתישאלו. צוות סי וי פול מוסיף שחשוב גם לדעת למי בדיוק אתם מגיעים. ז"א, מי מראיין אתכם ומה תפקידו. הידע הזה יעזור לכם ליצור רושם טוב עליו וישרה בכם ביטחון.

מטריה בחורף או חולצה להחלפה בקיץ – נשמע תובעני, אבל זה יחסוך לכם לרוץ בגשם לראיון עבודה ולהגיע רטובים או להגיע מזיעים לראיון ביום חם. מעבר לרושם שתיצרו, להראות טוב בראיון העבודה גורם לנינוחות, להרגשה טובה יותר ולביטחון עצמי גבוה יותר.

תיק עבודות והמלצות קודמות – אם יש ברשותכם המלצות ממעסיקים קודמים תביאו אותם אתכם לראיון העבודה. מלבד העובדה שיש המלצה כתובה שאתם יכולים להראות למעסיק הפוטנציאלי שלהם בכל שלב, יש לא מעט מעסיקים שמבקשים המלצות ממעסיקים קודמים ולכן יהיה נוח לכל הצדדים אם יהיו לכם אותם בהישג יד. תפקידים מסוימים מצריכים מהמועמד תיק עבודות קודם. מהניסיון שלנו ב- סי וי פול, במידה והמועמד מגיע לראיון לתפקיד שכזה ואין בידו תיק עבודות, הסיכוי שלו להתקבל לעבודה פוחת. חשוב להצטייד בתיק עבודות מצומצם יחסית, איכותי ועדכני שמכיל את הפרויקטים הטובים ביותר שלכם.

לסיכום, חשוב לקחת אתכם את הדברים שיגרמו לכם להיראות מקצועיים ורציניים. עוד יותר חשוב לבוא כמה שיותר מוכנים, כדי להיות ממוקדים, להרגיש בנוח ולשדר ביטחון.

בהצלחה, צוות סי וי פול גיוס עובדים.

• נכתב בלשון זכר אך מכוון לשתי המינים.

ציוד מעבדות – היכן רוכשים אותו?

ציוד מעבדות – היכן רוכשים אותו?

מתכננים הקמה של מעבדה חדשה או שדרוג של מעבדה קיימת? בוודאי תהיתם היכן תוכלו לרכוש את ציוד המעבדה החדש? היום, בעידן הדיגיטלי, מלבד החנויות הפיזיות המתמחות בציוד למעבדות, קיימות גם אינספור חנויות וירטואליות המציעות מוצרים איכותיים במחירים אטרקטיביים. אך כיצד תבחרו את הציוד שלכם? אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים בנושא.

רשימת הפריטים החשובים לביצוע הניסויים או הפקת המוצרים

לפני שאתם נכנסים לחנות (הווירטואלית או הפיזית) הציצו במעבדה וערכו רשימה מסודרת של הפריטים אותם תרצו לרכוש. נסו להזכר מתי בפעם האחרונה הייתם צריכים דבר מה, אך גיליתם שהוא אזל. מבלבד הציוד הקבוע המשמש לעבודה היום יומית, תצטרכו גם חומרים נוספים, כחומרי ניקיון לטיהור החלל, ציוד אלקטרוני שנועד לעקר את המוצרים השונים וביגוד חד פעמי לעובדי המעבדה.

בטיחות מעל לכל

הבטיחות במעבדה שלכם היא ערך עליון. נסו למצוא מוצרים העומדים בתקנים מחמירים, ועשויים מחומרים איכותיים. לעתים, חשוב לבחון את הלחץ והטמפרטורה בו המוצרים השונים צריכים לעמוד, וכן לבחור ברמת המוליכות הרצויה. התייעצו עם צוות המעבדה, ונסו למצוא את הפריטים המתאימים לכם ביותר. אך מה עושים אם המעבדה עדיין לא קיימת, עם מי תוכלו להתייעץ?

פנו לחנות עצמה לקבלת טיפים מועילים

חנות שקיימת במשך שנים, ומשווקת ציוד מעבדות, מעסיקה גם צוות מקצועי שיכול לסייע לכם ולייעץ אילו מוצרים יתאימו למעבדה שלכם. חפשו באינטרנט "Lab Equipment" ותוכלו גם למצוא המלצות על מוצרים שונים ברחבי העולם המותאמים למעבדות – וכך תוכלו לאתר מוצרים אלה גם בארץ. כאשר אתם רוכשים ציוד למעבדות אין זה משנה אם מדובר במעבדה קטנה או גדולה – הציוד בהם תעשו שימוש יקבע את הצלחתה.

אחריות היצרן על המוצרים החשמליים

כאשר אתם רוכשים מוצרים חשמליים שונים למעבדה, כדאי לבדוק, מלבד התקנים בהם עומד הציוד, גם כמה זמן אחריות היצרן מעניק לו. לפעמים, מוטב לבחור במוצר שתג המחיר שלו גבוה יותר, בתמורה לאחריות ארוכת שנים. כאשר אתם רוכשים ציוד חשמלי למעבדה, אתם מאפשרים לעובדיכם לעבוד ביעילות גבוהה יותר, והתאמה של המוצרים השונים לאופיה, תבטיח שהיא תעמוד ביעדיה בהצלחה.

מה ילבשו עובדי המעבדה?

חלק חשוב נוסף ברכישת ציוד למעבדה הוא הביגוד בו ישתמשו עובדיה. החל מהחלוק המגן על הבגדים ומבטיח סביבה סטרילית יותר, וכלה בכפפות חד פעמיות, מוצרים להגנה על השיער והעיניים, וכיסויים לכפות הרגליים. שימוש במוצרים חד פעמיים עשוי להעלות בצורה זמנית את העלויות בהם אתם משקיעים, אך גם יבטיח כי לא יצטרכו לכבס ולחטא שוב ושוב את פרטי הלבוש השונים.

לסיכום, רכישת ציוד למעבדות מצריך חשיבה מוקדמת, ובחינה של האפשרויות השונות המוצעות לכם. נסו לגלות אילו מוצרים תוכלו להזמין און-ליין, וכך לחסוך חלק מהזמן של התרוצצות בחנויות המספקות ציוד זה. כמו כן, לאחר שרכשתם ציוד פעם אחת, תוכלו לחזור לאותה החנות, ולבצע בקלות הזמנה נוספת של פריטים שאזלו.

 

סי וי פול מציגים – מה חשוב לקחת לראיון עבודה?

על מנת להקל על מחפשי העבודה בראיונות עבודה, צוות סי וי פול אסף מספר עצות לדברים שכדאי לקחת לראיון עבודה

ראיון עבודה זה עניין מלחיץ שחשוב להגיע אליו מוכנים. מה שיכול לעזור להתמודדות עם הלחץ הוא ההכנה המוקדמת אליו.
הצוות שלנו אסף עבורכם מספר דברים שחשוב לקחת לראיון עבודה:

קורות חיים – תמיד כדאי להביא עמכם עותק נוסף של קורות החיים שלכם. לעיתים ברשות החברה שאליה תגיעו קורות חיים לא מעודכנים והם עלולים לפספס עבודות נוספות רלוונטיות בהם עבדתם. נוסף על כך, מניסיוננו ב- סי וי פול, לעיתים המראיין מתבלבל בין קורות החיים של המועמדים או שקורות החיים "נעלמים" לו. במצב כזה, מועמד שמגיע לראיון ויכול לשלוף עותק (חשוב שהעותק יראה טוב ולא יהיה מעוך וזרוק בתיק זמן ארוך) יוצר רושם ראשוני טוב אצל המראיין.

כתובת מדויקת – למרות שהיום כבר ניתן למצוא כמעט כל דבר בטלפונים החכמים קחו לעצמכם מקדם בטחון ותרשמו את הכתובת המדויקת של המקום אליו אתם מגיעים. מהניסיון שלנו ב- סי וי פול, אנשים שהסתבכו בדרך והגיעו באיחור לראיון העבודה הגיעו לחוצים בהרבה ונינוחים הרבה פחות, מה שפגע בראיון העבודה שלהם משמעותית. נסו למנוע ככל הניתן מסיטואציה בה תאחרו לראיון העבודה, מה שיפגע משמעותית בסיכוי להתקבל למשרה.

שם החברה והמראיין אליו תגיעו – חשוב לדעת לאיזה חברה אתם מגיעים ומה בדיוק הם עושים. בעידן גוגל לוקח כמה דקות לבדוק את הפרטים האלו וכשתכירו את החברה תוכלו לענות תשובות מתאימות וממוקדות יותר לשאלות שתישאלו. צוות סי וי פול מוסיף שחשוב גם לדעת למי בדיוק אתם מגיעים. ז"א, מי מראיין אתכם ומה תפקידו. הידע הזה יעזור לכם ליצור רושם טוב עליו וישרה בכם ביטחון.

מטריה בחורף או חולצה להחלפה בקיץ – נשמע תובעני, אבל זה יחסוך לכם לרוץ בגשם לראיון עבודה ולהגיע רטובים או להגיע מזיעים לראיון ביום חם. מעבר לרושם שתיצרו, להראות טוב בראיון העבודה גורם לנינוחות, להרגשה טובה יותר ולביטחון עצמי גבוה יותר.

תיק עבודות והמלצות קודמות – אם יש ברשותכם המלצות ממעסיקים קודמים תביאו אותם אתכם לראיון העבודה. מלבד העובדה שיש המלצה כתובה שאתם יכולים להראות למעסיק הפוטנציאלי שלהם בכל שלב, יש לא מעט מעסיקים שמבקשים המלצות ממעסיקים קודמים ולכן יהיה נוח לכל הצדדים אם יהיו לכם אותם בהישג יד. תפקידים מסוימים מצריכים מהמועמד תיק עבודות קודם. מהניסיון שלנו ב- סי וי פול, במידה והמועמד מגיע לראיון לתפקיד שכזה ואין בידו תיק עבודות, הסיכוי שלו להתקבל לעבודה פוחת. חשוב להצטייד בתיק עבודות מצומצם יחסית, איכותי ועדכני שמכיל את הפרויקטים הטובים ביותר שלכם.

לסיכום, חשוב לקחת אתכם את הדברים שיגרמו לכם להיראות מקצועיים ורציניים. עוד יותר חשוב לבוא כמה שיותר מוכנים, כדי להיות ממוקדים, להרגיש בנוח ולשדר ביטחון.

בהצלחה, צוות סי וי פול גיוס עובדים.

• נכתב בלשון זכר אך מכוון לשתי המינים.