התמודדות בשיווק בפייסבוק וטיפים שכדאי לכולנו לדעת

כאיש פרסום שעובד כבר שנים רבות בתחום, הייתי מעוניין לשתף אתכם בשאלה די שכיחה בקרב עצמאים ובעלי עסקים שנמצאים בראשית דרכם. את השאלה הזאת, אני שומע בכל יום מגולשים שמתקשרים אליי ואני יכול להבין אותה, כאשר בעלי עסקים חשים שאין להם תוצאות מפייסבוק או גוגל, כאשר הם משקיעים במצטבר סכומים שבין 10000-500-3000 ₪ ואפילו יותר ואינם שבעי רצון מתוצאות השקעתם הלא מבוטלת. אז מדוע זה כך? אבל לפני שאענה על השאלה אני מעוניין להבהיר כי אין דבר כזה שתפרסמו ולא משנה מה תהיה ההשקעה ולמחרת תזכו כבר לתוצאות משביעות רצון, פשוט, "אין חיה כזאת". .. על מנת להתפרסם נכון בפייסבוק, יש להיצמד לתכנית מסודרת ונכונה, אחרת הפרסום שלכם, פשוט לא יעבוד.
מה שפייסבוק מעניקה לנו, הינו היתרון להגיע לקהל היעד ולמקד את הפרסום לקהל ממוקד שבו אנו מעוניינים, אם על פי חתך גיל ,תחומי התעניינות ועוד. את התוצאות לא רואים כבר בהתחלה ולכן, נדרשת התמדה , ערנות והצמדות לתכנית על פי המטרה שייעדנו לעצמנו. יש תחילה לבנות תשתית שיהיו לה יסודות חזקים. הרבה בעלי עסקים אינם מבינים זאת וזו הסיבה שללא תשתית זו אין להם תוצאות שמשביעות את רצונם.
כפי שציינתי כבר קודם לכן, יש להכין את התשתית הנכונה של חשיפה ומיתוג ולעשות שימוש בכלים שאני מכנה אותם "כלי מחץ" וישנם הרבה כלים כאלה שרק מי שמכיר היטב את מערכת פייסבוק, נושם אותה מדי יום במשך שעות ארוכות יודע להשתמש בהם ולהגיע ליעד הרצוי.

מומחי פייסבוק- האמנם?

ישנם הרבה מנהלי קמפיינים פרסומיים ושיווקיים וכל מיני חבר'ה שחושבים שהם משווקי פייסבוק או קוראים לעצמם מומחי פייסבוק.אבל ישנם גם כאלה שהם לא בדיוק מכירים היטב את העבודה ועשויים רק לגרום יותר נזק מאשר תועלת לכן, כדאי תמיד לדעת מול מי אתם עומדים.

ישנם כמה כלים שיש להשתמש בהם בפייסבוק לאחר ביצוע נכון של עבודת התשתית ואלה הם:
.אם למשל אתם עוסקים בתחום האירועים, אוכל לדוגמה, שמי שמתעניין בתחום זה, יראה את הפרסום בצורה בולטת ומושכת. מספיק שאדם שמתעניין בתחום זה, ייכנס לאתר או לדף הנחיתה שלכם ולא השאיר אפילו את פרטיו, באותו רגע כבר אפשר ללכוד אותו ואתם יכולים לפרסם לו פרסום חוזר- כל דבר אם זה קופון הנחה, מסר שיווקי מפתה, על מנת להניע אותו לפעולה הרצויה. ניתן למצוא שיטות שיווק מתוחכמות שעליהם אני לא יכול להרחיב את הדיבור.
ובנוסף יש שיטה טובה בפייסבוק רשימה של טלפונים, מיילים של לקוחות מהעבר שלכם, או לקוחות מתעניינים או כאלה שהם חדשים ולגרום שרק הם יראו את הקמפיינים שלכם. חשבו כך, הלקוח בעצם, יוצר עמכם קשר, שומע אתכם ואז מסיים ב:" טוב, אתן לכם תשובה, תן לי לחשוב על זה" מאותו הרגע, ניתן יהיה לגרום לכך שהלקוח המתעניין, יבחין במודעה בפייסבוק בכל פעם שהוא יגלוש. בדרך זו, אפשר לגרום ללקוח לא לחשוב יותר מדי ולגרום ללקוחות שלכם להבחין בכם ולחשוב עליכם מחדש ואז, להציע להם את השירות, מוצר שלכם באמצעות מבצע, קופון וכן הלאה.
על מנת ליצור חיבור תמידי עם הקהל שלכם , באמצעות הדף העסקי שלכם, עליכם להציע לקוחות מבצעים מיוחדים רק עבורם,פוסטים מעניינים בעלי ערך טיפים וכו' כך שתוכלו גם לסחוט מהם תגובות על העסק שלכם וזה משהו שאני אישית, מאוד אוהב לעשות בעבודות התשתית שלי במסגרת פייסבוק. תחילה, אני פונה ללקוחות של אותו העסק, מציע לו להשתתף בהגרלה מיוחדת כך שזה מיועד לאוהדי הדף העסקי שמי שרושם בעצם תגובה חיובית, ייתכן ויזכה בהגרלה של פרס שווה ערך. עכשיו לבטח תשאלו אותי למה אני עושה את זה? ראשית, האפקט שזה גורם ללקוח שלי זה פשוט דבר מדהים, אני מוריד ממנו את הנטל של עבודת השיווק והשכנוע בפייסבוק. מספיק שלקוחות חדשים מתעניינים ייכנסו לדף שלו ויראו את התגובות של הלקוחות הקיימים העבר של העסק. זה בהחלט טריגר שיוכל לשכנע אותם לעבוד עם העסק ויוריד מהם חששות, התלבטויות ועוד. מדובר על כלי שיווקי חזק מאוד.
ובנוסף ישנה עוד שיטת עבודה נהדרת לאחר שחשפתם את הקמפיין שלכם לקהל היעד בפייסבוק, כאלה שראו את הסרטון שלכם מעל ל- 50%-75%, זה בעצם הקהל מבחינתי הכי רלוונטי שיש זה רק מוכיח שהם גילו התעניינות, מה שמראה כי אלה יכולים בהחלט להיות הלקוחות שלנו. מבחינת עבודת השיווק אני פשוט אוסף אותם ובונה להם קמפיין חדש שמיועד אך ורק עבורם,מדהים! ניתן לשלוח להם מודעות קופון או מבצע או איזה שהוא מסר מפתה שיניע אותם לפעולה. בדרך זו, נגרום להם לחוש ולהתנסות במוצר או את השירות שאתם מציעים וזה הכלי היעיל והחזק ביותר .בדרך זו, יהיה ניתן להשיג לידים איכותיים וכן, צריך לדעת מה לעשות על מנת שפעולה זו לא תיכשל.כמובן שיש עוד מספר שיטות לעבודה הזאת כגון בניית מערכות יחסים משפך שיווקי בשיטות שיווק עם קהלי היעד וכו'.

כמובן שכל מה שגוללתי בכתבה זו, הינו על קצה המזלג ויש עוד המון פעולות ושיטות שיווק יעילות שמניבות תוצאות, כך שחברים יקרים, רק תדעו, כי פייסבוק הינו כלי פרסומי, שיווקי ותדמיתי מעולה שיש לדעת היטב, כיצד לנצל אותה באופן חיובי לעסק שלכם. יש לזכור, כי על מנת להצליח בפייסבוק, יש לדעת איך הפרסום בפייסבוק עובד, על מה הוא מתבסס כמו למשל בניית מערכות יחסים ולנצל את כל זה לטובתנו תוך חשיבה מחוץ לקופסא.
בהצלחה..

 

 

הדרך הטובה לשווק מוצר

הדרך הטובה לשווק מוצר

תחום השיווק מכיל בתוכו המון תחומים ואפשרויות הפרסום בימינו הם חסרי גבולות . אם ניקח את כל נושא השיווק והפרסום ניתן לחלק אותו לשני אפיקי שיווק עיקריים :

שיווק מוצר ממוקד ושיווק לא ממוקד.

בשיווק לא ממוקד הכוונה היא בשלטי חוצות , פרסומות בעיתונים גדולים ומקומונים וכדומה .

שיווק ממוקד – פרסום לפי פילוח קהל יעד. פרסום ושיווק של מוצרים כאלו ניתן לראות בכל ערוצי המדיה , כגון רשתות חברתיות וערוצי טלוויזיה ורדיו . דוגמא טובה לפרסום ממוקד בערוץ טלוויזיה – קחו למשל תכנית ספורט המשדרת משחק כדורגל – הרי ידוע שרוב הצופים יהיו גברים ולכן רוב הפרסומות לאותה רצועת תוכן תהיה מותאמת לגברים – מכוניות ספורט , סכיני גילוח , ועוד מוצרים גבריים בהתאמה .

דוגמא נוספת לקידום ממוקד – פרסום בגוגל או בפייסבוק שפלטפורמת הפרסום שלהן מאפשרת לכם לבחור באופן מוחלט ומדויק את קהל היעד שלכם לפי פילוח של גיל , מין , אינטרסים , שפה אזור מגורים , סטטוס אישי ועוד המון אפשרויות .

במאמר זה אתמקד דווקא בשיווק הלא ממוקד על מנת להראות לכם כיצד ניתן למתג מוצר באמצעות שטחי פרסום ניידים – בני אדם . נכון זה נשמע לכם קצת מופרך, אך האם שמתם לב מה רשום על החולצה של האיש או הגברת היושבת לידכם באוטובוס או במסעדה לדוגמא ? בדיוק !

פרסום באמצעות אביזרי לבוש וביגוד הוא פרסום לא ממוקד,  אבל השוני העיקרי הוא שפה ההוצאה שלכם לא תלויה בהשכרת שטח פרסום למוצר שלכם , אלא בהדפסת שם המוצר שלכם או הלוגו על בגד או אביזר אופנתי כגון תיק או צמיד יד , הדפסה על חולצות, ועוד מגוון רחב של מוצרי פרסום. את אותו מוצר אתם יכולים לשווק בחנויות אפילו בחינם – וזאת על מנת לתת ללוגו שלכם להראות ע"י הקהל הרחב .

ישנם כיום מספר רב של בתי דפוס להדפסה על חולצות ואתרים לייבוא מוצרי שיווק שיכולים לכם את כל הדרוש ליצירת המותג שלכם לכל מטרה.

דבר נוסף שחשוב לזכור –  אחידות ויזואלית של המותג. למה הכוונה ? כשאתם יוצרים לוגו , יש לקחת בחשבון מהו גוון הצבע העיקרי , סוג הפונט של הלוגו, ועוד נושאים עיצובים  וזאת על מנת ליצור זיכרון מובנה של שם העסק שלכם בקהל הרחב וליצור מצב שהרעיון שלכם , המותג – העסק שלכם  , ייצרב בתודעה בבהייה של שבריר של שניה כאשר מישהו מביט בלוגו

שקיות נייר

שקיות נייר

רבים עשויים להתייחס אל שקית כאל מוצר זניח, מוצר חסר חשיבות, כאל מוצר שסה"כ נועד לייעל את פעולת השינוע של פריט שזה עתה נרכש. עם זאת, האמת היא שלמגוון שקיות נייר יש תפקיד חשוב וחיוני, גם כאשר מדובר על שיקולים שאינם קשורים להיבט הפרקטי. כך למשל חשוב להכיר בתפקיד העיצובי של השקית, ולו כיוון ששקית מעוצבת מושכת את העין, הופכת את התוכן ליותר נחשק, את החברה ליותר איכותית ואת הרוכש ליותר מרוצה מהרכישה שזה עתה ביצע.

 

מבחר

תחום השקיות מפתיע במגוון הווריאציות שהוא יודע להציע. כך למשל ניתן למצוא מגוון שקיות ממגוון חומרים, גדלים, טקסטורות ואמצעי אחיזה שונים. בין היתר ניתן למצוא שקיות צלופן, שקיות נייר חומות, שקיות נייר, שקיות משי (לצד נייר משי לאריזה) וכדומה. מכאן שטוב לדעת שאם עולה צורך לרכוש שקיות נייר (או שקית מכל חומר אחר), ניתן למצוא את השקית המתאימה ביותר, ולו כיוון שהמבחר גדול. מכאן כל שנותר לעשות זה לבחור בשקית המתאימה ביותר, ואם מגיעים למקום שלצד ההיצע הגדול גם יודע להציע הכוונה מקצועית- הרי שבוודאות ניתן ליהנות מבחירה מבטיחה.

 

ניתן לדרוש מהשקית שלכם יותר!

לצד מבחר והכוונה, טוב לדעת שניתן לדרוש מהשקית שלכם יותר, טוב לדעת שניתן לדרוש מהשקית שלכם שגם תייצג את בית העסק על הצד הטוב ביותר, ופה נכנס לתמונה ההיבט של עיצוב אישי. מכאן שניתן להזמין שקיות נייר חומות משולבות עם לוגו, ניתן להזמין שקיות צלופן בצבעים שמזוהים על בית העסק, ניתן להזמין נייר משי שמשלים את מיצוב החברה וכדומה.

 

איכות

לפני ואחרי הכול, שקית אינה עשויה מהרבה חומר, אך יש לה תפקיד חשוב- לאפשר להעביר ממקום למקום תכולה שזה עתה נרכשה. על כן אין להתפשר על איכות השקית, כיוון ששקית שנקרעת מעיבה על שמה הטוב של החברה. על כן אם נסכם, נציין שיש לחפש אחר חברה שיודעת להציע היצע גדול של שקיות, יודעת להכווין כל לקוח אל עבר השקית שמתאימה לו ביותר, יודעת לאפשר עיצוב אישי ואינה מתפשרת על איכות.

 

פתרונות אריזה בהישג ידך!

עכשיו יותר מתמיד, ניתן להנות ממגוון מוצרי אריזה ופתרונות אריזה בדרך קלה ונוחה, הנגישה דרך אתר הבית של חברתנו, כל זאת ועוד מבלי לרוץ ולהתרוצץ בין חנויות שונות בעת חיפוש אחר אריזת מתנה או כל אריזה אחרת אשר אתם מחפשים.

מה עומד מאחורי מוצרי אריזה ייחודיים?

מה עומד מאחורי מוצרי אריזה ייחודיים?

כל חנות שמוכרת חפצים, צריכה להוציא את הלקוח עם מוצר עטוף כיאות, עם מוצר שמשדר איכות, מבטיח ייחודיות, מתאים לעיצוב הכללי ושומר על שפה אחידה. יש להבין שבעל עסק שמבין במכירת בגדים, או בעל עסק שמבין במכירת כלי בית, עשוי שלא להבין בעיצוב של אריזה, ועל כן על כל אחד להבין מהן החוזקות ומהן החולשות שמאפיינות אותו- כלומר כל בית עסק צריך להבין מתי הוא זקוק לעזרה מקצועית- מתי הוא זקוק לפנות לחברה שיודעת לספק פתרונות אריזה איכותיות.

 

כלל התוצאה יותר מסך חלקיה

תחת קטגוריית מוצרי אריזה, ניתן למצוא שקיות נייר ממותגות, שקיות קרטון ממותגות, סרטים, ניילונים, צלופנים וכדומה. מכאן שאם מבקשים ליצור שפה עיצובית אחידה ומוצלחת- יש לעשות שני דברים: ראשית לבנות את השפה הגרפית שתרוץ בין החפצים השונים, ודבר שני יש לבחור ברשימת מוצרי אריזה שיתאימו לאופי של הפרטים השונים. כך למשל אם מדובר בחנות למכירת כלי בית, הרי שהיא תצטרך שקיות ממותגות, קרטון  ממותג, סרטים, צלופן וכדומה, כאשר יש לשחק עם שילובי הצבעים, הלוגו ושאר האיורים הגרפיים, כך שכלל האלמנטים ישלימו אחד את השנייה באופן הרמוני-כלומר שכלל התוצאה תהיה יותר מסך חלקיה.

 

ייחודיות ללא פשרות

כיצד בוחרים שקיות ממותגות? ובכן ראשית יש להבין מהם הצרכים, מה מאפיין כל מוצר, מהו המוטו של החברה, לא מבקשים לשאוף, מיהו קהל היעד וכדומה, ורק מנקודה זו יש לצאת אל עבר יצירת המיתוג המתאים ביותר. כלומר חנות שבאמת רוצה לייחד את עצמה ולהשקיע בלקוחות שלה, צריכה ליצור את עצמה מחדש (כולל שלב האריזה), ולא להסתפק באריזות שמעוצבות באיורים כלליים.

 

שיקולים שיש לקחת בחשבון

כאשר פונים למקום מקצועי שמחזיק מגוון מוצרי אריזה, ניתן לדעת שאין צורך להתפשר, אלא ניתן למצוא את האריזה האידאלית ביותר. להלן שיקולים שיש להתחשב בהם בעת בחירה: נפח האריזה, איכות החומר, נראות, נוחות אחיזה, אפקט הרושם שנשאר על הלקוח וכדומה. כאשר פונים למקום מקצועי שמחזיק מגוון גדול של פתרונות אריזה, ניתן לסמוך עליו שינחה ויכווין כל לקוח, אל עבר החבילה הנכונה לו ביותר.

אריזות מתנה בעיצוב אישי לחנויות

אריזות מתנה בעיצוב אישי לחנויות 

המשפט "אל תסתכל על הקנקן אל על מה שבתוכו", עשוי להיות נכון עבור מגוון סיטואציות, אך לא כאשר מדובר בסיטואציות שנוגעות למיתוג, ועל כן חשוב לדעת שלאריזה יש כוח לשנות את מהות התפישה שלנו כלפי התוכן. כך למשל ייתכן ומדובר על אותו מוצר שפעם אחת עטוף באופן ייחודי ופעם שנייה באופן סתמי, כך שפעם אחת נתרשם ופעם שנייה פשוט נתעלם. על כן אם יש לכם חנות ואתם מבקשים להרשים את הרוכשים, מוטב להשקיע ולרכוש אריזות מתנה בעיצוב אישי לחנויות. מדוע? כיוון שלאריזה יש כוח גדול להרשים, למתג, לייחד, ליצור עניין, להרשים ובאופן כללי ליצור את האפקט הרצוי.

 

כוחו של צוות מקצועי

לא כל חברה יודעת לספק את העיצוב האישי הנכון, וזאת כי מאחורי המונח "אריזות מתנה בעיצוב אישי לחנויות" יש צורך לבחור פונט ספציפי, לדייק ברמת בחירת הגוון, לעמד נכון את כלל האלמנטים וכדומה. מכאן שעל מנת ליצור את העיצוב הרצוי, יש צורך בחברה מקצועית שתדע ליצור את האפקט השיווקי האידאלי. מכאן נסכם ונאמר שלעיצוב של שקית יש הרבה השפעה, אך על מנת להשכיל ליצור את התוצר הרצוי- יש צורך בצוות מקצועי שטורח להבין לעומק מה המוטו והאני מאמין של כל חברה, וכמובן מהו הסטטוס אליו החברה שואפת.

 

אלמנטים משלימים

לצד אריזות מתנה בעיצוב אישי לחנויות, גם ניתן ליהנות ממבחר אלמנטים משלימים, אלמנטים כגון סרטים, צלופן, קופסאות, מארזים וכדומה. כמו כן, גם בסיטואציה זו יש להבין במה לבחור וממה עדיף להימנע, ועל כן גם בנקודה זו יש לבחון היטב את הבחירה, ועל כן יש לפנות אל מקום שהוא גם יודע להציע מבחר גדול והוא גם יודע להציע ייעוץ עיצובי מקצועי.

 

פתרונות אריזה מחיר וזמן אספקה

יש שני פרמטרים שנוגעים לשביעות רצון, כאשר מדובר על אריזות מתנה מוצלחות (מלבד איכות העיצוב). פרמטר ראשון נוגע למחיר ואילו פרמטר שני נוגע לזמן האספקה. על כן יש לחפש אחר חברה שיודעת להציע מחיר טוב לצד עמידה בזמנים. מכאן שטוב לדעת שגם חנות מוכרת יכולה לחדש מיתוג שעל גבי שקית, כך שללא ספק מדובר ביתרון גדול.

 

סיטיבג, מומחים במתן פתרונות אריזה ומוצרי אריזה מכול הסגנונות והסוגים, נייר משי לאריזה, שקיות נייר וניילון, קופסאות פח וקרטון, ועוד..