אלמנטים של אסטרטגיית SEO

 

טיפים לבלוג של SEO: שיטות מומלצות כיצד להפוך את הבלוג שלך ליותר ידידותי לקידום אתרים
יש לך אסטרטגיית הבלוגים שלך במקום, אבל האם אתה עושה כל מה שאתה צריך לעשות בשביל קידום אתרים?
SEO לא סתם "קורה". כן, זה נכון שכאשר אסטרטגיית שיווק תוכן קיימת מכניסה אותך למצב טוב יותר להשיג דירוג עבור מילות מפתח הרלוונטיות לענף שלך, כל עוד אתה נשאר בקנה אחד עם אסטרטגיית הפרסום שלך. עם זאת, אינך יכול פשוט לכתוב "סוג" של תוכן ולזרוק אותו לאינטרנט באופן מפורש. יש סדרה חשובה של צעדים ושיקולים שתצטרך לנקוט אם ברצונך להבטיח שאסטרטגיית הבלוגים שלך תעשה כל מה שהיא יכולה למסע הפרסום שלך ב- SEO.
מטרת מדריך זה היא להסתכל על כל אותם "מרכיבי אופטימיזציה" ברמה הפוסט-פוסט, ולהנחות אותך ליצור פוסטים מותאמים אישית לאינטרנט באופן מושלם בכל פעם שאתה מוכן לפרסם מאמר חדש.
האמת, לבלוג פעיל יש יתרונות רבים, כולל:
לוגו החיפוש של גוגלעוזר לאתר שלך להיות באינדקס בתדירות גבוהה יותר, וכתוצאה מכך נראות חיפוש אורגנית טובה יותר.
משפר את יחס ההמרה מכיוון שהמשתמשים שלך רואים שהאתר פעיל (ולכן גם העסק). עוזר גם לבסס סמכות ומומחיות בנישה, לבנות נאמנות למותג ולהגדיל את שיעור ההמרות עוד יותר.
מספק תוכן דיון לזרמי מדיה חברתית, ועוזר לייצר אותות חברתיים כאשר הקוראים מחליטים לשתף מאמרים באמצעות טוויטר או פייסבוק. איתותים חברתיים משפרים את דירוג החיפוש האורגני שלך.
מאפשר לך לדרג יותר מילות מפתח הרלוונטיות לגומחה שלך. כל פוסט בבלוג הוא כמו הוספת כרטיס הגרלה נוסף לכובע, ונותן לך הזדמנויות נוספות לדירוג עבור שאילתות משתמשים המחפשות את השירותים שלך.
עוזר ביצירת קישורים נכנסים מאתרי אתרים אחרים המחפשים מאמרים רלוונטיים לציון, מה שמשפר את הדירוג שלך, מייצר מודעות למותג ומניע לידים נכנסים.
משפר את שיעור הקליקים בדפי תוצאות של מנועי חיפוש כאשר הם מתאימים לסימון המחבר של גוגל, וכתוצאה מכך תנועה רבה יותר באתר .
מרכיבי אסטרטגיית קידום אתרים בבלוג
ראשית, הרשה לי לקחת צעד אחורה ולהסביר כי SEO היא אסטרטגיה מורכבת ורב-פנים המתפרשת על פני מספר ערוצים וטקטיקות שונות. ארץ מנוע החיפוש ניסתה לאחרונה לעבות את קשת הגורמים הרחבה הזו לאינפוגרפיקה יחידה :
אלמנטים של אסטרטגיית SEO
בסופו של דבר, מיטוב האתר שלך, התוכן שלך באתר, התוכן שלך באתר והאסטרטגיות ההיקפיות שלך (כמו בניית קישורים וקידום אתרים מקומי ) ישפיעו על דירוג של ביטויי מילות מפתח הרלוונטיים למותג שלך. המשמעות היא שהתוכן שלך אחראי רק לשבריר מהתוצאות הכוללות שלך – חלק משמעותי, אך בכל זאת חלק.
באופן דומה, ישנם גורמים אסטרטגיים כוללים שיופיעו באסטרטגיית התוכן שלך שאינם מכוסים כאן, כגון היכן אתה מפרסם את התוכן שלך, איך אתה מגדיר את הבלוג שלך, איך אתה מסנכרן את הפוסטים שלך וכן הלאה. מדריך זה יגיד לך כיצד לייעל את הפוסטים האישיים שלך בכדי למקסם את ההצלחה שלהם – אך זה לבד הוא רק חלק אחד מאסטרטגיית ה- SEO הכוללת שלך.
עם זאת בחשבון, בואו נתחיל להתעמק במה זה הופך את כל הפוסטים בבלוג "למוטבים".
אסטרטגיה בסיסית
לפני שאני מתחיל להתבונן בתכנים האישיים ובגורמים הטכניים שמייצרים את היצירה האינדיבידואלית, עלינו לדעת למה אנו ממטיבים במיוחד. קומץ גורמי אופטימיזציה הם שיטות מומלצות סטנדרטיות בהן תוכלו להחיל על כל פוסט בדיוק באותו אופן, אך רובם תלויים ביעדים הספציפיים שלכם. בהתאם לכך, עליך לתאר את מה שאתה מנסה להשיג לפני שתתחיל לנסות להשיג זאת.
בחר את מילות המפתח הנכונות. התפקיד הראשון שלך הוא למקד למילות המפתח הנכונות. כעת, אסטרטגיית מילות המפתח השתנתה באופן משמעותי בשנים האחרונות, לכן אל תקפוץ לזה בגישה לקידום אתרים ישנים. המטרה שלך כאן היא לא לבחור יעד מילות מפתח ספציפי, דברים שמילות המפתח שלך במאמרים שלך נטושים בפזיזות, ותפסיק בכלום עד שתדרג את מילת המפתח הזו. במקום זאת, בזכות האמברינג וחיפוש סמנטי, תצטרך לקחת את יעדי מילות המפתח שלך עם גרגר מלח. יונק הדבש מפרש את הכוונה שמאחורי שאילתת משתמשים, במקום לחפש מילת מפתח בהתאמה מדויקת, כך שלא תוכלו לסמוך על התאמות אחד לאחד וחזרה כדי לזכות בדירוג מילות מפתח. במקום זאת, תשתמש במחקר מילות מפתח כדי לזהות אזורים בעלי נפח חיפוש גבוה ותחרות נמוכה המציגים הזדמנויות דירוג יקרות ערך. לאחר מכן, תשלב מילות מפתח אלה (יחד עם מילים נרדפות ומונחים קשורים) במאמרים שלך – עליהן אסקור ביתר פירוט בהמשך. מתכנן מילות המפתח של גוגל מעולה לזה.
מתכנן מילות המפתח של גוגל
בחר את הנושא הנכון. מכיוון שחיפוש סמנטי הופך את ביטויי המפתח עם הזנב הארוך ותחומי העניין של משתמשים חשובים יותר ממיפוי מילות מפתח בודדות, יהיה עליכם לקחת צעד אחורה ולשקול אילו נושאים תרצו לכתוב. התבונן במתחרים שלך, בפרסומים בענף ובזנות החדשות שלך בסך הכל. על מה מדברים אנשים? על מה אנשים לא מדברים שהם צריכים להיות? האם ישנם נושאים שנראים פופולריים במיוחד ובשלים לסיקור? האם יש זוויות חלופיות שתוכלו לקחת או נתונים חדשים שתוכלו להציג? השאלה העיקרית שעומדת מאחורי דעתך צריכה להיות, "מה הייתי רוצה לחפש אם הייתי בעמדתם?" רעיונות הנושא הטובים ביותר נוטים להיות כאלה שהם מקוריים (כך שיש תחרות נמוכה), בעלי ערך / מעשי ( אז זה מושך קהל רחב), ואקטואלי (כך שיש המון אנשים שמחפשים את זה, או משהו דומה).
כתוב לקהל שלך. לבסוף, זכור שאסור לכתוב בעיקר עבור מנועי חיפוש. כמה שווה למצוא מילות מפתח ונושאים עם תשואה פוטנציאלית גבוהה ולמסגר את הפוסטים שלך באופן שממקסם את הנראות שלהם במנועי חיפוש, המשתמשים שלך עדיין צריכים להיות בראש סדר העדיפויות שלך – או שתכבה אותם מהמותג שלך. וכל המאמצים שלך יהיו לחינם. כשאתה מעצב את רשימות מילות המפתח והנושאים שלך לבדיקה, זכור זאת וודא שאתה מבצע שינויים בהתאם. במהלך הכתיבה, העריכה והפרסום, תרצו גם ליצור כאן איזון – אל תיסחפו יותר מדי על ידי התמקדות בלעדית באופטימיזציה של חיפוש.
בשלב זה צריך להיות לך מושג טוב לאילו מילות מפתח, נושאים ודמוגרפיה אתה רוצה למקד, ונוכל להתחיל לבדוק כיצד לייעל אותן.
תכונות תוכן
ראשית, נסתכל על תכונות התוכן של הפוסט שלך. אלה מעט יותר נגישים למתחילים, מכיוון שניתן לשלוט עליהם במהלך הכתיבה וההפקה, ואינם דורשים כמעט שום מומחיות טכנית.
כתוב כותרת תמציתית וחזקה
הכותרת שלך עומדת לשרת מספר פונקציות חשובות , לכן עליך לסמר אותה. זה אחד הדברים הראשונים שגוגל מתבוננת בהם בבחינת נושא היצירה שלך, אך חשוב מכך, זה מה שרוב המשתמשים יראו כשהם נתקלים במאמר שלך בפעם הראשונה. במנועי חיפוש תהיה לך שליטה רבה יותר על "הרושם ראשוני" זה עם תגי כותרות (שאכנס אליהם בחלק הטכני), אך אל תשכח, משתמשים יתקלו בפוסט הבלוג שלך בבלוג שלך בפועל, וגם במדיה החברתית.
באופן כללי תרצו כותרת ש:
אינו דומה לשום כותרת אחרת . אחרת, זה לא יתבלט.
מתאר במדויק את התוכן שלך . אחרת, גוגל לא תוסיף אותו לאינדקס כראוי והמשתמשים יתאכזבו.
כולל אחת או יותר ממילות המפתח שלך . זה עוזר לך לדרג את היעדים שלך.
יש משמעות לערך. משתמשים לוחצים רק על תוכן שנראה בעל ערך בדרך כלשהי.
מעביר תחושת דחיפות. גרום למשתמשים ללחוץ מייד, אחרת תאבד אותם לנצח.
כלול כותרות וחתכי משנה
יש לחלק את התוכן שלך לקטעי משנה, לא משנה מה המיקוד העיקרי שלך. אפילו לפוסט בטופס קצר צריך להיות לפחות כמה פסקאות, ואותן פסקאות צריכות להיות מסומנות על ידי כותרות. כותרות וקטעי משנה אלה עוזרים למשתמשים לזהות חזותית את אופן המאמר של המאמר שלך, ועוזרים להם לרפרף על התוכן שלך; רפרוף הוא לא אידיאלי, אבל הם בכל זאת יעשו את זה, כך שתוכלו לעזור להם. הכותרות שלך יעזרו גם לעזור לגוגל להבין מה התוכן שלך ואיך הוא מסודר – עוד על כך כשאני נוגע בתגי כותרות H1 בחלק הטכני.
תעדוף משפטים מבוא   
המשפטים הראשונים של הפסקאות וחתכי המשנה שלך מקבלים עדיפות יתרה כאשר Google סורקת את התוכן שלך, אז תן להם לספור. קח את זה בסעיף משנה זה כדוגמה; זה מתאר בבירור את הנקודה העיקרית מבלי למסור את הכל מראש. כלול מילת מפתח או שתיים אם תוכל, אך מקד את מירב תשומת הלב בהגדרת המשפטים הבאים. זה חשוב גם למשתמשים שמנסים לקרוא במהירות את המאמר שלך בכדי לקבל את מה שאתה אומר.
כלול תמונות וסרטונים
תוכן חזותי הוא מגמה מרכזית בעולם שיווק התוכן , ולא בכדי. פוסטים עם תמונות וסרטונים מקבלים הרבה יותר שיתופים וקליקים מאשר פוסטים בלעדיהם, המשתמשים מבלים יותר ויותר בחיפוש תמונות וקטעי וידאו ולא אחר תוכן כתוב, ומאחר שקשה יותר לייצר תוכן חזותי, עדיין יש יתרון תחרותי בכך שהוא אחד החברות הבודדות בנישה שלך לרדוף אחריהן. הצגת ויזואליות בתוכן שלך תהפוך את היצירה שלך לגדולה יותר, טובה יותר, יותר נראית ועם פוטנציאל גבוה יותר לוויראלי. נסה לכלול לפחות אלמנט ויזואלי אחד בכל יצירה שאתה מפרסם, רצוי משהו מקורי.
כלול את ביטויי מילות המפתח שלך ואת גרסאות השיחה בכל הטקסט שלך
זה קצת מסובך, מכיוון שאין "כלל זהוב" להכללת מילות מפתח. באופן כללי, תרצה לכלול את ביטויי מילות המפתח שלך לפחות קומץ פעמים לאורך המסמך שלך, אך אתה גם לא רוצה להסתכן במילוי מילות מפתח . כדי להימנע מסיכון זה, אנא שימו לב למשתמשים שלכם והפיקו את המירב מאלגוריתם ה- Hummingbird בו זמנית, הסתמכו על וריאציות שיחה של ביטויי מילות המפתח שלכם במקום זאת. נסה לשלב מונחים כלליים עבור מילות המפתח שלך ולדבר עליהם בדרכים טבעיות. תחשוב על זה כמו תאריך. אל תשתדל כל כך להרשים את גוגל שאתה נראה מביך; פשוט תהיה עצמך.
כוון לתכנים ארוכי טווח כשתוכלו
אין כלל אחד שמכתיב את האורך "האידיאלי" של פוסט בבלוג, אם כי ניסינו להבין זאת לפני כן . האמת היא שגם לתוכן לטווח הארוך וגם לתוכן הקצר יש יתרונות ב- SEO. בממוצע, סביר יותר שיצירות בולטות בטופס קצר ירוויחו קישורים ושיתופים. עם זאת, סביר יותר שיצירות בולטות בטווח הארוך, כאשר הם מרוויחים קישורים ושיתופים, מרוויחים הרבה יותר קישורים ושיתופים. זה בפה מלא, אבל הנסוף הוא זה – לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות ייחודיים, אך אם אתה עושה את העבודה הדרושה בכדי להפוך יצירה ארוכת טווח למוצלחת, לטופס הארוך יש שכר גבוה יותר. שאפו לאורך, כל עוד תוכלו להפוך את האורך הזה לבעל ערך (ללא מטרפה).
הגהה
זהו צעד בסיסי כזה שלא הייתי צריך להזכיר אותו. אבל העובדה העגומה היא שאני חייבת להזכיר את זה. למרות שגוגל לא מענישה דברים כמו חוסר עקביות דקדוקית ואיות לקוי, טעויות אלה יכולות להשפיע בעקיפין על דירוגך . בנוסף, אם אתה חשוד בשימוש בשפה לא טבעית, אתה יכול להרוויח עונש ישיר וזה אפילו לא מזכיר את השפעות חוויית המשתמש הגרועות שיכולות להיות לו.
נתונים מטא וגורמים טכניים
כעת, בואו נסתכל על כמה מהגורמים הטכניים יותר של אופטימיזציה של פוסטים. אלה אינם טכניים כמו, למשל, יצירת ניווט חדש, או מנסים לבצע אופטימיזציה של האתר שלך למכשירים ניידים, אך הם קשורים יותר לאופן בו הפוסט מובנה ומפורש על ידי סורקי חיפוש, מאשר להם עם התוכן שלך בפועל.
כתוב תג כותרת קליט
תג הכותרת שלך הוא זה שמופיע בתוצאות החיפוש של גוגל כטקסט היפר-קישור הכחול בכל רשומה. הנה דוגמה מושלמת:
תג כותרת
ככלל, כל עוד יש לך כותרת טובה, אתה יכול להשתמש בכותרת שלך כפולה לתג הכותרת. ייתכן שתרצה לכלול טקסט כלשהו בסוף, האופן בו הדוגמה משתמשת ב"ייעוץ מומחי REI "כדי לייעל למונח מותג וכמה מילות מפתח היקפיות לאחר הכותרת הקצרה יחסית. אל תהסס לכלול כאן מילת מפתח נוספת, אך זכור כי אינך ממטב יתר על המידה.
באופן כללי, תג הכותרת שלך צריך להיות 50-60 תווים . יותר מזה וגוגל תנתק אותך. זכור, תרצה גם למטב את תג הכותרת שלך למשתמשים נכנסים, מה שהופך את הכותרת שלך למושכת ככל האפשר כדי למקסם את דרכי הקליקים.

התמודדות בשיווק בפייסבוק וטיפים שכדאי לכולנו לדעת

כאיש פרסום שעובד כבר שנים רבות בתחום, הייתי מעוניין לשתף אתכם בשאלה די שכיחה בקרב עצמאים ובעלי עסקים שנמצאים בראשית דרכם. את השאלה הזאת, אני שומע בכל יום מגולשים שמתקשרים אליי ואני יכול להבין אותה, כאשר בעלי עסקים חשים שאין להם תוצאות מפייסבוק או גוגל, כאשר הם משקיעים במצטבר סכומים שבין 10000-500-3000 ₪ ואפילו יותר ואינם שבעי רצון מתוצאות השקעתם הלא מבוטלת. אז מדוע זה כך? אבל לפני שאענה על השאלה אני מעוניין להבהיר כי אין דבר כזה שתפרסמו ולא משנה מה תהיה ההשקעה ולמחרת תזכו כבר לתוצאות משביעות רצון, פשוט, "אין חיה כזאת". .. על מנת להתפרסם נכון בפייסבוק, יש להיצמד לתכנית מסודרת ונכונה, אחרת הפרסום שלכם, פשוט לא יעבוד.
מה שפייסבוק מעניקה לנו, הינו היתרון להגיע לקהל היעד ולמקד את הפרסום לקהל ממוקד שבו אנו מעוניינים, אם על פי חתך גיל ,תחומי התעניינות ועוד. את התוצאות לא רואים כבר בהתחלה ולכן, נדרשת התמדה , ערנות והצמדות לתכנית על פי המטרה שייעדנו לעצמנו. יש תחילה לבנות תשתית שיהיו לה יסודות חזקים. הרבה בעלי עסקים אינם מבינים זאת וזו הסיבה שללא תשתית זו אין להם תוצאות שמשביעות את רצונם.
כפי שציינתי כבר קודם לכן, יש להכין את התשתית הנכונה של חשיפה ומיתוג ולעשות שימוש בכלים שאני מכנה אותם "כלי מחץ" וישנם הרבה כלים כאלה שרק מי שמכיר היטב את מערכת פייסבוק, נושם אותה מדי יום במשך שעות ארוכות יודע להשתמש בהם ולהגיע ליעד הרצוי.

מומחי פייסבוק- האמנם?

ישנם הרבה מנהלי קמפיינים פרסומיים ושיווקיים וכל מיני חבר'ה שחושבים שהם משווקי פייסבוק או קוראים לעצמם מומחי פייסבוק.אבל ישנם גם כאלה שהם לא בדיוק מכירים היטב את העבודה ועשויים רק לגרום יותר נזק מאשר תועלת לכן, כדאי תמיד לדעת מול מי אתם עומדים.

ישנם כמה כלים שיש להשתמש בהם בפייסבוק לאחר ביצוע נכון של עבודת התשתית ואלה הם:
.אם למשל אתם עוסקים בתחום האירועים, אוכל לדוגמה, שמי שמתעניין בתחום זה, יראה את הפרסום בצורה בולטת ומושכת. מספיק שאדם שמתעניין בתחום זה, ייכנס לאתר או לדף הנחיתה שלכם ולא השאיר אפילו את פרטיו, באותו רגע כבר אפשר ללכוד אותו ואתם יכולים לפרסם לו פרסום חוזר- כל דבר אם זה קופון הנחה, מסר שיווקי מפתה, על מנת להניע אותו לפעולה הרצויה. ניתן למצוא שיטות שיווק מתוחכמות שעליהם אני לא יכול להרחיב את הדיבור.
ובנוסף יש שיטה טובה בפייסבוק רשימה של טלפונים, מיילים של לקוחות מהעבר שלכם, או לקוחות מתעניינים או כאלה שהם חדשים ולגרום שרק הם יראו את הקמפיינים שלכם. חשבו כך, הלקוח בעצם, יוצר עמכם קשר, שומע אתכם ואז מסיים ב:" טוב, אתן לכם תשובה, תן לי לחשוב על זה" מאותו הרגע, ניתן יהיה לגרום לכך שהלקוח המתעניין, יבחין במודעה בפייסבוק בכל פעם שהוא יגלוש. בדרך זו, אפשר לגרום ללקוח לא לחשוב יותר מדי ולגרום ללקוחות שלכם להבחין בכם ולחשוב עליכם מחדש ואז, להציע להם את השירות, מוצר שלכם באמצעות מבצע, קופון וכן הלאה.
על מנת ליצור חיבור תמידי עם הקהל שלכם , באמצעות הדף העסקי שלכם, עליכם להציע לקוחות מבצעים מיוחדים רק עבורם,פוסטים מעניינים בעלי ערך טיפים וכו' כך שתוכלו גם לסחוט מהם תגובות על העסק שלכם וזה משהו שאני אישית, מאוד אוהב לעשות בעבודות התשתית שלי במסגרת פייסבוק. תחילה, אני פונה ללקוחות של אותו העסק, מציע לו להשתתף בהגרלה מיוחדת כך שזה מיועד לאוהדי הדף העסקי שמי שרושם בעצם תגובה חיובית, ייתכן ויזכה בהגרלה של פרס שווה ערך. עכשיו לבטח תשאלו אותי למה אני עושה את זה? ראשית, האפקט שזה גורם ללקוח שלי זה פשוט דבר מדהים, אני מוריד ממנו את הנטל של עבודת השיווק והשכנוע בפייסבוק. מספיק שלקוחות חדשים מתעניינים ייכנסו לדף שלו ויראו את התגובות של הלקוחות הקיימים העבר של העסק. זה בהחלט טריגר שיוכל לשכנע אותם לעבוד עם העסק ויוריד מהם חששות, התלבטויות ועוד. מדובר על כלי שיווקי חזק מאוד.
ובנוסף ישנה עוד שיטת עבודה נהדרת לאחר שחשפתם את הקמפיין שלכם לקהל היעד בפייסבוק, כאלה שראו את הסרטון שלכם מעל ל- 50%-75%, זה בעצם הקהל מבחינתי הכי רלוונטי שיש זה רק מוכיח שהם גילו התעניינות, מה שמראה כי אלה יכולים בהחלט להיות הלקוחות שלנו. מבחינת עבודת השיווק אני פשוט אוסף אותם ובונה להם קמפיין חדש שמיועד אך ורק עבורם,מדהים! ניתן לשלוח להם מודעות קופון או מבצע או איזה שהוא מסר מפתה שיניע אותם לפעולה. בדרך זו, נגרום להם לחוש ולהתנסות במוצר או את השירות שאתם מציעים וזה הכלי היעיל והחזק ביותר .בדרך זו, יהיה ניתן להשיג לידים איכותיים וכן, צריך לדעת מה לעשות על מנת שפעולה זו לא תיכשל.כמובן שיש עוד מספר שיטות לעבודה הזאת כגון בניית מערכות יחסים משפך שיווקי בשיטות שיווק עם קהלי היעד וכו'.

כמובן שכל מה שגוללתי בכתבה זו, הינו על קצה המזלג ויש עוד המון פעולות ושיטות שיווק יעילות שמניבות תוצאות, כך שחברים יקרים, רק תדעו, כי פייסבוק הינו כלי פרסומי, שיווקי ותדמיתי מעולה שיש לדעת היטב, כיצד לנצל אותה באופן חיובי לעסק שלכם. יש לזכור, כי על מנת להצליח בפייסבוק, יש לדעת איך הפרסום בפייסבוק עובד, על מה הוא מתבסס כמו למשל בניית מערכות יחסים ולנצל את כל זה לטובתנו תוך חשיבה מחוץ לקופסא.
בהצלחה..

 

 

הדרך הטובה לשווק מוצר

הדרך הטובה לשווק מוצר

תחום השיווק מכיל בתוכו המון תחומים ואפשרויות הפרסום בימינו הם חסרי גבולות . אם ניקח את כל נושא השיווק והפרסום ניתן לחלק אותו לשני אפיקי שיווק עיקריים :

שיווק מוצר ממוקד ושיווק לא ממוקד.

בשיווק לא ממוקד הכוונה היא בשלטי חוצות , פרסומות בעיתונים גדולים ומקומונים וכדומה .

שיווק ממוקד – פרסום לפי פילוח קהל יעד. פרסום ושיווק של מוצרים כאלו ניתן לראות בכל ערוצי המדיה , כגון רשתות חברתיות וערוצי טלוויזיה ורדיו . דוגמא טובה לפרסום ממוקד בערוץ טלוויזיה – קחו למשל תכנית ספורט המשדרת משחק כדורגל – הרי ידוע שרוב הצופים יהיו גברים ולכן רוב הפרסומות לאותה רצועת תוכן תהיה מותאמת לגברים – מכוניות ספורט , סכיני גילוח , ועוד מוצרים גבריים בהתאמה .

דוגמא נוספת לקידום ממוקד – פרסום בגוגל או בפייסבוק שפלטפורמת הפרסום שלהן מאפשרת לכם לבחור באופן מוחלט ומדויק את קהל היעד שלכם לפי פילוח של גיל , מין , אינטרסים , שפה אזור מגורים , סטטוס אישי ועוד המון אפשרויות .

במאמר זה אתמקד דווקא בשיווק הלא ממוקד על מנת להראות לכם כיצד ניתן למתג מוצר באמצעות שטחי פרסום ניידים – בני אדם . נכון זה נשמע לכם קצת מופרך, אך האם שמתם לב מה רשום על החולצה של האיש או הגברת היושבת לידכם באוטובוס או במסעדה לדוגמא ? בדיוק !

פרסום באמצעות אביזרי לבוש וביגוד הוא פרסום לא ממוקד,  אבל השוני העיקרי הוא שפה ההוצאה שלכם לא תלויה בהשכרת שטח פרסום למוצר שלכם , אלא בהדפסת שם המוצר שלכם או הלוגו על בגד או אביזר אופנתי כגון תיק או צמיד יד , הדפסה על חולצות, ועוד מגוון רחב של מוצרי פרסום. את אותו מוצר אתם יכולים לשווק בחנויות אפילו בחינם – וזאת על מנת לתת ללוגו שלכם להראות ע"י הקהל הרחב .

ישנם כיום מספר רב של בתי דפוס להדפסה על חולצות ואתרים לייבוא מוצרי שיווק שיכולים לכם את כל הדרוש ליצירת המותג שלכם לכל מטרה.

דבר נוסף שחשוב לזכור –  אחידות ויזואלית של המותג. למה הכוונה ? כשאתם יוצרים לוגו , יש לקחת בחשבון מהו גוון הצבע העיקרי , סוג הפונט של הלוגו, ועוד נושאים עיצובים  וזאת על מנת ליצור זיכרון מובנה של שם העסק שלכם בקהל הרחב וליצור מצב שהרעיון שלכם , המותג – העסק שלכם  , ייצרב בתודעה בבהייה של שבריר של שניה כאשר מישהו מביט בלוגו

שקיות נייר

שקיות נייר

רבים עשויים להתייחס אל שקית כאל מוצר זניח, מוצר חסר חשיבות, כאל מוצר שסה"כ נועד לייעל את פעולת השינוע של פריט שזה עתה נרכש. עם זאת, האמת היא שלמגוון שקיות נייר יש תפקיד חשוב וחיוני, גם כאשר מדובר על שיקולים שאינם קשורים להיבט הפרקטי. כך למשל חשוב להכיר בתפקיד העיצובי של השקית, ולו כיוון ששקית מעוצבת מושכת את העין, הופכת את התוכן ליותר נחשק, את החברה ליותר איכותית ואת הרוכש ליותר מרוצה מהרכישה שזה עתה ביצע.

 

מבחר

תחום השקיות מפתיע במגוון הווריאציות שהוא יודע להציע. כך למשל ניתן למצוא מגוון שקיות ממגוון חומרים, גדלים, טקסטורות ואמצעי אחיזה שונים. בין היתר ניתן למצוא שקיות צלופן, שקיות נייר חומות, שקיות נייר, שקיות משי (לצד נייר משי לאריזה) וכדומה. מכאן שטוב לדעת שאם עולה צורך לרכוש שקיות נייר (או שקית מכל חומר אחר), ניתן למצוא את השקית המתאימה ביותר, ולו כיוון שהמבחר גדול. מכאן כל שנותר לעשות זה לבחור בשקית המתאימה ביותר, ואם מגיעים למקום שלצד ההיצע הגדול גם יודע להציע הכוונה מקצועית- הרי שבוודאות ניתן ליהנות מבחירה מבטיחה.

 

ניתן לדרוש מהשקית שלכם יותר!

לצד מבחר והכוונה, טוב לדעת שניתן לדרוש מהשקית שלכם יותר, טוב לדעת שניתן לדרוש מהשקית שלכם שגם תייצג את בית העסק על הצד הטוב ביותר, ופה נכנס לתמונה ההיבט של עיצוב אישי. מכאן שניתן להזמין שקיות נייר חומות משולבות עם לוגו, ניתן להזמין שקיות צלופן בצבעים שמזוהים על בית העסק, ניתן להזמין נייר משי שמשלים את מיצוב החברה וכדומה.

 

איכות

לפני ואחרי הכול, שקית אינה עשויה מהרבה חומר, אך יש לה תפקיד חשוב- לאפשר להעביר ממקום למקום תכולה שזה עתה נרכשה. על כן אין להתפשר על איכות השקית, כיוון ששקית שנקרעת מעיבה על שמה הטוב של החברה. על כן אם נסכם, נציין שיש לחפש אחר חברה שיודעת להציע היצע גדול של שקיות, יודעת להכווין כל לקוח אל עבר השקית שמתאימה לו ביותר, יודעת לאפשר עיצוב אישי ואינה מתפשרת על איכות.

 

פתרונות אריזה בהישג ידך!

עכשיו יותר מתמיד, ניתן להנות ממגוון מוצרי אריזה ופתרונות אריזה בדרך קלה ונוחה, הנגישה דרך אתר הבית של חברתנו, כל זאת ועוד מבלי לרוץ ולהתרוצץ בין חנויות שונות בעת חיפוש אחר אריזת מתנה או כל אריזה אחרת אשר אתם מחפשים.

מה עומד מאחורי מוצרי אריזה ייחודיים?

מה עומד מאחורי מוצרי אריזה ייחודיים?

כל חנות שמוכרת חפצים, צריכה להוציא את הלקוח עם מוצר עטוף כיאות, עם מוצר שמשדר איכות, מבטיח ייחודיות, מתאים לעיצוב הכללי ושומר על שפה אחידה. יש להבין שבעל עסק שמבין במכירת בגדים, או בעל עסק שמבין במכירת כלי בית, עשוי שלא להבין בעיצוב של אריזה, ועל כן על כל אחד להבין מהן החוזקות ומהן החולשות שמאפיינות אותו- כלומר כל בית עסק צריך להבין מתי הוא זקוק לעזרה מקצועית- מתי הוא זקוק לפנות לחברה שיודעת לספק פתרונות אריזה איכותיות.

 

כלל התוצאה יותר מסך חלקיה

תחת קטגוריית מוצרי אריזה, ניתן למצוא שקיות נייר ממותגות, שקיות קרטון ממותגות, סרטים, ניילונים, צלופנים וכדומה. מכאן שאם מבקשים ליצור שפה עיצובית אחידה ומוצלחת- יש לעשות שני דברים: ראשית לבנות את השפה הגרפית שתרוץ בין החפצים השונים, ודבר שני יש לבחור ברשימת מוצרי אריזה שיתאימו לאופי של הפרטים השונים. כך למשל אם מדובר בחנות למכירת כלי בית, הרי שהיא תצטרך שקיות ממותגות, קרטון  ממותג, סרטים, צלופן וכדומה, כאשר יש לשחק עם שילובי הצבעים, הלוגו ושאר האיורים הגרפיים, כך שכלל האלמנטים ישלימו אחד את השנייה באופן הרמוני-כלומר שכלל התוצאה תהיה יותר מסך חלקיה.

 

ייחודיות ללא פשרות

כיצד בוחרים שקיות ממותגות? ובכן ראשית יש להבין מהם הצרכים, מה מאפיין כל מוצר, מהו המוטו של החברה, לא מבקשים לשאוף, מיהו קהל היעד וכדומה, ורק מנקודה זו יש לצאת אל עבר יצירת המיתוג המתאים ביותר. כלומר חנות שבאמת רוצה לייחד את עצמה ולהשקיע בלקוחות שלה, צריכה ליצור את עצמה מחדש (כולל שלב האריזה), ולא להסתפק באריזות שמעוצבות באיורים כלליים.

 

שיקולים שיש לקחת בחשבון

כאשר פונים למקום מקצועי שמחזיק מגוון מוצרי אריזה, ניתן לדעת שאין צורך להתפשר, אלא ניתן למצוא את האריזה האידאלית ביותר. להלן שיקולים שיש להתחשב בהם בעת בחירה: נפח האריזה, איכות החומר, נראות, נוחות אחיזה, אפקט הרושם שנשאר על הלקוח וכדומה. כאשר פונים למקום מקצועי שמחזיק מגוון גדול של פתרונות אריזה, ניתן לסמוך עליו שינחה ויכווין כל לקוח, אל עבר החבילה הנכונה לו ביותר.