התמודדות עם לחץ בראיון עבודה

כמי שמראיינת עובדים כבר שנים אין לי ספק שיש נושא אחד שלא מדברים עליו מספיק. מתוך אלפי מחפשי העבודה שהגיעו אלינו דרך מודעות דרושים ראיינתי כמה מאות עובדים. לרובם היה מכנה משותף אחד – הלחץ.

מניסיוני, לחץ בראיון עבודה הוא טבעי לחלוטין, הבעיה היא בדרך שבה מתמודדים איתו. מועמדים מסוימים יכולים להיות "על הנייר" מתאימים במדויק למשרה וכשהם מגיעים אלינו לסי וי פול לראיון העבודה הם פשוט מדברים שטויות, עונים תשובות מחוסר ריכוז, לא ממוקדים, משדרים חוסר ביטחון  ולפעמים אפילו משדרים ביקורתיות או זלזול.

לא מעט מועמדים שראיינתי בסי וי פול היו מתאימים למשרות אך נפסלו ולא התקבלו לעבודה פשוט בגלל שהיו בלחץ בראיון העבודה. היו מקרים שהפער בין האדם שאיתו דיברתי בטלפון כשזימנתי אותו להגיע לראיון עבודה לבין האדם שהופיע לראיון העבודה פשוט היה לא יאומן. לעתים מועמדים אפילו הפגינו חוסר ידע שפשוט לא תאם למציאות ולניסיון שלהם. בשיחות שניהלתי עם המועמדים לאחר הראיונות רובם העלו תשובות דומות – "הייתי בלחץ", "המוח שלי לא עבד מרוב הלחץ " אם הייתי מרוכזת ורגועה הייתי עונה לך אחרת לגמרי" ובעיקר אין ספור סליחות והסברים.

אז מה ניתן לעשות? איך נשארים רגועים בראיון עבודה? צוות המראיינות של חברת סי וי פול אספו לכם כמה טיפים להתמודדות עם הלחץ:

  1. לבדוק טוב לאן מגיעים – חשוב להתכונן לראיון העבודה. תקראו על החברה שאליה אתם מגיעים לראיון, תבדקו בדיוק מה הם עושים, מה המשרה שמוצעת לכם ואפילו מה הכתובת המדויקת אליה אתם מגיעים. זה יעזור להם להימנע מהתבלבלויות מיותרות בדרך ואיחורים מלחיצים ומיותרים. הידע לגבי החברה והתפקיד ימקד אתכם לשאול שאלות נכונות יותר ולענות תשובות ממקדות יותר.
  2. תלבשו משהו נוח אבל רציני – חשוב לדעת איך להתלבש לראיון עבודה. כשמועמד יושב בראיון עבודה בכלל ומול מראיינת של סי וי פול בפרט, הוא יושב מול מראיינת שיודעת לקרוא את שפת הגוף שלו. חוסר נוחות בבגד פשוט מורגשת ומפורשת כלחץ. למעשה, חוסר נוחות בבגד יוצר לחץ. המלצתנו היא להשקיע במראה ועם זאת ללבוש משהו שנוח לנוע בו. אם אתם נוטים להזיע כדאי להביא חולצה נוספת כדי שלא תגיעו לראיון עבודה נוטפים מזיעה.
  3. להיות כנים – המראיינות של סי וי פול ומראיינים בראיונות עבודה מודעים היטב ללחץ של מי שיושב מולם, כך שאין בושה בפשוט להגיד "אני מצטער, אני בלחץ". כך המראיין יודע לקשר את טעויות, גמגום או חוסר ביטחון ללחץ ולא לחוסר ידע. נוסף על כך, כשמועמד אומר שהוא בלחץ באופן אוטומטי אצל המראיין נוצרת אמפתיה, הרי כולנו אנשים וכולנו יודעים מה זה להיות בלחץ תחת עין בוחנת.

לסיכום, צוות סי וי פול ממליץ ראשית כל להיות מודעים להשפעות של הלחץ בראיון העבודה, להיות כנים לגביו, להיות נינוחים, ללמוד על המשרה ועל המיקום שלה היטב ולנסות לנטרל כמה שיותר גורמי לחץ שניתן עוד לפני ראיון העבודה. נסו לדוגמה לבצע סימולציות של ראיון עבודה עם חברים או בני משפחה. טיפ אחרון ולא פחות חשוב – לחייך. ברגע שתחייכו למראיין הוא יחייך אליהם חזרה. החיוך מדבק והוא בסיסה של מערכת יחסים שנבנית בין המראיין למרואיין במהלך הראיון. נוסף על כך, החיוך משחרר נוירופפטידים  שמורידים לחץ.

בהצלחה בראיון העבודה!

דניאל ביטון,

מנהלת שיווק פיתוח עסקי,

סי וי פול גיוס עובדים.

www.cvpool.co.il

התמודדות בשיווק בפייסבוק וטיפים שכדאי לכולנו לדעת

כאיש פרסום שעובד כבר שנים רבות בתחום, הייתי מעוניין לשתף אתכם בשאלה די שכיחה בקרב עצמאים ובעלי עסקים שנמצאים בראשית דרכם. את השאלה הזאת, אני שומע בכל יום מגולשים שמתקשרים אליי ואני יכול להבין אותה, כאשר בעלי עסקים חשים שאין להם תוצאות מפייסבוק או גוגל, כאשר הם משקיעים במצטבר סכומים שבין 10000-500-3000 ₪ ואפילו יותר ואינם שבעי רצון מתוצאות השקעתם הלא מבוטלת. אז מדוע זה כך? אבל לפני שאענה על השאלה אני מעוניין להבהיר כי אין דבר כזה שתפרסמו ולא משנה מה תהיה ההשקעה ולמחרת תזכו כבר לתוצאות משביעות רצון, פשוט, "אין חיה כזאת". .. על מנת להתפרסם נכון בפייסבוק, יש להיצמד לתכנית מסודרת ונכונה, אחרת הפרסום שלכם, פשוט לא יעבוד.
מה שפייסבוק מעניקה לנו, הינו היתרון להגיע לקהל היעד ולמקד את הפרסום לקהל ממוקד שבו אנו מעוניינים, אם על פי חתך גיל ,תחומי התעניינות ועוד. את התוצאות לא רואים כבר בהתחלה ולכן, נדרשת התמדה , ערנות והצמדות לתכנית על פי המטרה שייעדנו לעצמנו. יש תחילה לבנות תשתית שיהיו לה יסודות חזקים. הרבה בעלי עסקים אינם מבינים זאת וזו הסיבה שללא תשתית זו אין להם תוצאות שמשביעות את רצונם.
כפי שציינתי כבר קודם לכן, יש להכין את התשתית הנכונה של חשיפה ומיתוג ולעשות שימוש בכלים שאני מכנה אותם "כלי מחץ" וישנם הרבה כלים כאלה שרק מי שמכיר היטב את מערכת פייסבוק, נושם אותה מדי יום במשך שעות ארוכות יודע להשתמש בהם ולהגיע ליעד הרצוי.

מומחי פייסבוק- האמנם?

ישנם הרבה מנהלי קמפיינים פרסומיים ושיווקיים וכל מיני חבר'ה שחושבים שהם משווקי פייסבוק או קוראים לעצמם מומחי פייסבוק.אבל ישנם גם כאלה שהם לא בדיוק מכירים היטב את העבודה ועשויים רק לגרום יותר נזק מאשר תועלת לכן, כדאי תמיד לדעת מול מי אתם עומדים.

ישנם כמה כלים שיש להשתמש בהם בפייסבוק לאחר ביצוע נכון של עבודת התשתית ואלה הם:
.אם למשל אתם עוסקים בתחום האירועים, אוכל לדוגמה, שמי שמתעניין בתחום זה, יראה את הפרסום בצורה בולטת ומושכת. מספיק שאדם שמתעניין בתחום זה, ייכנס לאתר או לדף הנחיתה שלכם ולא השאיר אפילו את פרטיו, באותו רגע כבר אפשר ללכוד אותו ואתם יכולים לפרסם לו פרסום חוזר- כל דבר אם זה קופון הנחה, מסר שיווקי מפתה, על מנת להניע אותו לפעולה הרצויה. ניתן למצוא שיטות שיווק מתוחכמות שעליהם אני לא יכול להרחיב את הדיבור.
ובנוסף יש שיטה טובה בפייסבוק רשימה של טלפונים, מיילים של לקוחות מהעבר שלכם, או לקוחות מתעניינים או כאלה שהם חדשים ולגרום שרק הם יראו את הקמפיינים שלכם. חשבו כך, הלקוח בעצם, יוצר עמכם קשר, שומע אתכם ואז מסיים ב:" טוב, אתן לכם תשובה, תן לי לחשוב על זה" מאותו הרגע, ניתן יהיה לגרום לכך שהלקוח המתעניין, יבחין במודעה בפייסבוק בכל פעם שהוא יגלוש. בדרך זו, אפשר לגרום ללקוח לא לחשוב יותר מדי ולגרום ללקוחות שלכם להבחין בכם ולחשוב עליכם מחדש ואז, להציע להם את השירות, מוצר שלכם באמצעות מבצע, קופון וכן הלאה.
על מנת ליצור חיבור תמידי עם הקהל שלכם , באמצעות הדף העסקי שלכם, עליכם להציע לקוחות מבצעים מיוחדים רק עבורם,פוסטים מעניינים בעלי ערך טיפים וכו' כך שתוכלו גם לסחוט מהם תגובות על העסק שלכם וזה משהו שאני אישית, מאוד אוהב לעשות בעבודות התשתית שלי במסגרת פייסבוק. תחילה, אני פונה ללקוחות של אותו העסק, מציע לו להשתתף בהגרלה מיוחדת כך שזה מיועד לאוהדי הדף העסקי שמי שרושם בעצם תגובה חיובית, ייתכן ויזכה בהגרלה של פרס שווה ערך. עכשיו לבטח תשאלו אותי למה אני עושה את זה? ראשית, האפקט שזה גורם ללקוח שלי זה פשוט דבר מדהים, אני מוריד ממנו את הנטל של עבודת השיווק והשכנוע בפייסבוק. מספיק שלקוחות חדשים מתעניינים ייכנסו לדף שלו ויראו את התגובות של הלקוחות הקיימים העבר של העסק. זה בהחלט טריגר שיוכל לשכנע אותם לעבוד עם העסק ויוריד מהם חששות, התלבטויות ועוד. מדובר על כלי שיווקי חזק מאוד.
ובנוסף ישנה עוד שיטת עבודה נהדרת לאחר שחשפתם את הקמפיין שלכם לקהל היעד בפייסבוק, כאלה שראו את הסרטון שלכם מעל ל- 50%-75%, זה בעצם הקהל מבחינתי הכי רלוונטי שיש זה רק מוכיח שהם גילו התעניינות, מה שמראה כי אלה יכולים בהחלט להיות הלקוחות שלנו. מבחינת עבודת השיווק אני פשוט אוסף אותם ובונה להם קמפיין חדש שמיועד אך ורק עבורם,מדהים! ניתן לשלוח להם מודעות קופון או מבצע או איזה שהוא מסר מפתה שיניע אותם לפעולה. בדרך זו, נגרום להם לחוש ולהתנסות במוצר או את השירות שאתם מציעים וזה הכלי היעיל והחזק ביותר .בדרך זו, יהיה ניתן להשיג לידים איכותיים וכן, צריך לדעת מה לעשות על מנת שפעולה זו לא תיכשל.כמובן שיש עוד מספר שיטות לעבודה הזאת כגון בניית מערכות יחסים משפך שיווקי בשיטות שיווק עם קהלי היעד וכו'.

כמובן שכל מה שגוללתי בכתבה זו, הינו על קצה המזלג ויש עוד המון פעולות ושיטות שיווק יעילות שמניבות תוצאות, כך שחברים יקרים, רק תדעו, כי פייסבוק הינו כלי פרסומי, שיווקי ותדמיתי מעולה שיש לדעת היטב, כיצד לנצל אותה באופן חיובי לעסק שלכם. יש לזכור, כי על מנת להצליח בפייסבוק, יש לדעת איך הפרסום בפייסבוק עובד, על מה הוא מתבסס כמו למשל בניית מערכות יחסים ולנצל את כל זה לטובתנו תוך חשיבה מחוץ לקופסא.
בהצלחה..

 

 

דגשים להכנת נכס להשכרה

רגע לפני שמתחילים אנשים להגיע ולראות את הנכס להשכרה
כדאי ומומלץ להכין את הנכס ולבצע מספר פעולות שיעלו את הסיכוי להשכירו ויגרמו ללקוחות
הפוטנציאלים להתחבר ולרצות את הנכס
ובכל מקרה כדאי למסור את הנכס לשוכר לאחר שעשינו "יישור קו".

מעבר לניקיון וצחצוח של כל חדרי הבית יש לבצע תיקוני חורים בקירות/קילופים/רטיבויות
וצביעה של כל קירות הבית.
יש לעבור על כל שקעי החשמל וגופי התאורה ולוודא את תקינותם,

שקעים רופפים יש לחזק או להחליף.

במידה ויש מזגנים יש לבדוק את תקינותם ולוודא שהפילטרים נקיים.
יש לבדוק את כל התריסים והחלונות ולוודא שאין בעיה עם סגירה/פתיחה של החלונות והתריסים.

בדירות ישנות מומלץ לבדוק שאין תריסים שבורים או רופפים.
במטבח יש לבדוק את כל דלתות הארונות והמגרות ולוודא את תקינותם.
גם במטבח וגם בחדרי המקלחת יש לוודא שאין רטיבות בסביבת הארונות בכדי להימנע מריקבון.

במידה והדירה מרוהטת יש לוודא שהרהיטים תקינים ובמצב טוב.
רהיטים מוזנחים וישנים מורידים מהנראות הכללית של הדירה ועדיף  להחליף או לזרוק.
כמו כן יש לתת תשומת לב לחדר המדרגות ולסביבה החיצונית הקרובה ולוודא שאין חפצים מיותרים וזרוקים וכן יש לדאוג לניקיון מראה אסתטי.

לפני ביקור של שוכר פוטנציאלי מומלץ לפתוח חלונות ולאוורר ולדאוג לריח נעים (אפשר לרסס בושם או מרכך כביסה) גם בדירה וגם בחדר המדרגות.

מטבחים מה כדי לדעת?

מטבחים

נכון להיום אחד ממרכיבי העיצוב המשמעותי ביותר הוא המטבח בבית.

תפיסת תכנון המטבח בשנים האחרונות הישתנתה בלי היכר אם פעם המטבחים היו קטנים היום שמים דגש על פרקטיות המטבח ,נוחות מקסימלית של המטבח ובאותה נשימה גם עיצוב המטבח.

המטבח בארץ נכון להיום הוא חלל שנעים ונוח לשהות בו לאכול ארוחות בחיק המשפחה ולארח חברים.

בניית ארון מטבח חומרי גלם

יכול להיות שתהיו מופתעים אבל כימעט ולא משתמשים בעץ מלא לבניית גופי ארונות המטבח לכך יש כמה סיבות. אחת הסיבות היא שעץ מלא נוטה להתעוות בשינוי טמ"פ ולחות , וסיבה נוספת היא שזה מיקר את המטבח באופן משמעותי מהאלטרנטיבות האחרות שנמצאות כיום בשוק.

אך כל זה מדובר בבניית גופים כאשר מדובר בחזיתות ודלתות השימוש בעץ מלא נפוץ ובגלל שהממדים הם קטנים העיוות של העץ אינו מורגש כלל.

לאחר ההקדמה הזאת אתם בטח שואלים אז מאיזה חומרים כן בונים גופים למטבח?

-סנדוויץ וסיבית.

ההבדל בין החומרים הוא שונה באיכות וגם במחיר כמובן.

סנדוויץ במטבח יעלה לכם יותר אבל גם יחזיק מעמד יותר זמן ואפילו בסנדוויץ עצמו יש איכויות ומחירים שונים. לעיתים קרובות החזיתות והדלתות במטבח יהיו מחומר שונה מגופי המטבח חשוב לשמור על גימור יפה של כל החלקים שיראו כאילו נעשו מאותו החומר.

עיצוב מטבחים

המגמה היום לבפוך את המטבח ללב ליבו של הבית.אחד האלמנטים הבולטים לכך כיום הוא האי שמאפשר לשבת סביבו ויוצר עוד משטחי עבודה נוחים במטבח בנוסף לכך הבר במטבח נהיה גם הוא פופולרי מאוד. כיום ישנם מ"ס רב של סיגנונות ועיצובים בבניית מטבחים כמו למשל:

-מטבחי פרובנס

-מטבחים כפריים

-מטבח אנגלי

-מטבחים קלאסים

-מטבח זכוכית

-מטבח פורמייקה

כל מטבח וההיתרונות שלו לשל מטבח פרובנס או מטבח אנגלי וגם הכפרי משולבים עם חומרי גלם טבעיים מאופיינים בקווים עגולים וצבעים חמים , שילוב כל האלמנטים משראה אווירה של חמימות וביתיות. לעומתם יש את המטבחים המודרניים המאופיינים בשימוש של מתכות , קווים חדים , ושימוש בצבעים קרים.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור זה להתאים את המטבח לצורכי הלקוח כלומר שהמטבח יהיה פרקטי ושהעיצוב של המטבח יתאים לסגנון החיים השולט בבית.