הדרך הפשוטה והקלה לשיפוץ

NewLogoWhite

הדרך הפשוטה והקלה לשיפוץ

בשקיפות מלאה לא יהיה קבלן שיפוצים רשום שיוכל להציג את "המתכון המוצלח" לשיפוץ שיעשה בקלות ובפשטות. כל שיפוץ באשר הוא כרוך באי נוחות ולעיתים באופן טבעי מלווה גם במתח לדיירים. לכן השאלה הנכונה יותר במקרים שכאלה היא כיצד למזער את הקשיים בתהליך השיפוץ.

אחד מהמקרים הקלאסיים שהותירו דיירים עם משקעים כבדים בזמן עבודת בניה במרכז היה קבלן שלא עמד בהבטחותיו או במקרה אחר של קבלן שיפוצים במרכז שדרש מהדיירים באמצע התהליך תשלום נוסף על עבודתו.

אחת הדרכים להימנע מעוגמת נפש היא בראש ובראשונה בבחירת איש המקצוע לעבודה, ובלשון העם בחירת שיפוצניק. אחת ההמלצות הראשונות היא לבדוק האם אותו שיפוצניק שנבחר לעבודה הוא קבלן שיפוצים רשום. חשוב מאד להתרשם מפרויקטים ושיפוצי דירה שאותו קבלן ביצע בעבר ולשמוע המלצות מלקוחות שונים.
לידיעה כללית, קבלן שיפוצים רשום יופיע בפנקס הקבלנים על ידי רשם הקבלנים שבמשרד הבינוי. הרישום של הקבלן מעיד על כך שהוא נמצא בפיקוח כלשהו. ומדוע זה חשוב? כיוון שמדובר בתחום שבו עובדים לא מעט 'חאפרים' שאין להם למשל ידע הנדסי נחוץ לבצע משימות שיפוץ מורכבות, ושסביר להניח שגם אין להם ידע בתרגום תכניות אדריכליות והנדסיות לעבודת השטח.

הנטייה להפחית מערכה של עבודת השיפוץ בטענה 'לא מדובר פה באיזה עבודת בניה במרכז, סך הכול שיפוץ קטן', מתבררת בזמן השיפוץ עצמו כשגויה. קבלן שיפוצים יידע לעבוד בעבודות קלות שמוגדרות כעבודות קוסמטיקה קלה למבנה ועד לעבודות שיפוץ גדולות של חברת בניה ויזמות.

חשוב להקדיש זמן לבחירת קבלן שיפוצים במרכז, אחרי הכול מדובר באיש מקצוע שנכנס לביתכם לתקופה שיכולה לנוע בין חודש אחד ועד למספר חודשים, תלוי באופי השיפוץ, ושאיתו תנהלו דיאלוג יום-יומי, ושבידיו יקבע טיבו של השיפוץ. לכן, לפני שמתחילים לשפץ בוחרים קבלן שיפוצים רשום שיש לו המלצות טובות מעבודותיו הקודמות.

אם החלטתם לצאת לדרך, זכרו שבסופה מחכה לכם החלום שיהפוך למציאות – בית משופץ בהתאם לצרכים ולטעם האישי שלכם.

בנוסף, קבלן שאינו קבלן רשום לא יכול לבצע עבודה מעל 38,000 ש"ח ע"פ החוק. לכן, חברת הביטוח לא מבטחת אותם ואז אם לאחד מהעובדים שלהם קרתה תאונת עבודה או נזק צד ג יש מצב שהתביעה תהיה על הלקוח שזה אתם. קבלן שיפוצים רשום יכול לשלוח לכם פוליסת ביטוח אשר תהיה ע"ש הלקוח וכתובתו של האתר.