סי וי פול מציגים – מה לא כדאי לקחת לראיון עבודה?

ישנם דברים מסוימים שפשוט לא כדאי לקחת לראיון עבודה.

בהמשך למאמר הקודם שלנו בנושא דברים שכדאי לקחת לראיון עבודה, צוות סי וי פול מציג בפניכם את הדברים שלא כדאי לקחת אתכם לראיון, דברים שיבלבלו אתכם, יסיטו אתכם ויגבירו את הלחץ.

עם כל האהבה, את המשפחה ואת החברים שלכם אל תביאו לראיון עבודה. כשמועמד מגיע לראיון עבודה עם אדם נוסף, הרושם שהוא יוצר הוא בעייתי. כאילו הוא לא יכול להסתדר לבד או כאילו הוא מגיע לראיון "על הדרך". אם אין ברירה והגעתם עם אדם נוסף, נסו שלא יכנסו אתכם לחדר ההמתנה, וודאי שלא לראיון העבודה. צוות סי וי פול מוסיף שמלבד הרושם שזה יוצר, במהלך ראיון העבודה המועמד לא יכול שלא לחשוב על ההמתנה של החבר / הבעל / הילד בחוץ, מה שפוגע בריכוז ומעלה את מפלס הלחץ.

החדר שבו אתם ממתינים לראיון העבודה הוא לא בית קפה, לא חדר אוכל ובטח שלא המטבח שלכם בבית. תאכלו לפני, תגיעו אחרי שאכלתם ואל תשלפו סנדוויץ' בחדר ההמתנה. אל תביאו אוכל לראיון העבודה. אם כבר הגעתם עם שקיות אוכל, השתדלו להשאיר אותם בחוץ או אצל פקידת הקבלה, אל תכניסו אותם לראיון.

אל תביאו עיתון או ספר. חשוב לזכור שמועמד שמגיע לראיון עבודה נבחן כבר בהגיעו ובמהלך ההמתנה לראיון. מועמד שיושב וקורא פשוט לא נראה רציני. לעומת זאת, מהניסיון שלנו ב- סי וי פול, מועמדים שנראים מוכנים, מפוקסים ודרוכים, בדרך כלל צולחים את ראיון העבודה בצורה טובה בהרבה. קריאה של ספר או עיתון "שואבת" את המועמד לעולם תוכן אחר ומוציאה אותו מהפוקוס.

צוות סי וי פול מדגיש – כל מה שהטריד אתכם במהלך היום  צריך להישאר מחוץ לראיון העבודה. אל תביאו אתכם את הצרות מהחיים הפרטיים שלכם לתוך ראיון העבודה. נכון, כולנו בני אדם ולכולנו יש צרות, אבל כשאתם נכנסים לראיון עבודה פשוט תשאירו אותם בחוץ. חשוב מאוד לבוא מרוכזים ומפוקסים וכשמטריד אתכם משהו במהלך ראיון העבודה זה עלול לפגוע בפוקוס שלכם. בראיונות עבודה שביצעתי ב – סי וי פול נתקלתי גם במקרים שמועמדים סיפרו לי את הצרות שלהם. בכנות, שמחתי על הפתיחות והכנות. עם זאת, מועמד שמגיע לראיון עבודה צריך להבין שהמראיין פוגש כמה מועמדים באותו היום, רואה כל אחד מהם לזמן קצר שבו כל מועמד צריך להציג המיטב שבו.

לסיכום, כולנו בני אדם וכל מראיין זוכר את זה, אבל בראיון עבודה מועמדים נבחנים ולכן צריכים להיות בשיא היכולת שלהם. כל דבר שעלול לפגוע בתדמית, בביטחון, במקצועיות או בריכוז – פשוט צריך להישאר בחוץ.
בהצלחה, צוות סי וי פול גיוס עובדים.
• נכתב בלשון זכר אך מכוון לשתי המינים.